İstanbul Turları

Biz bir günde 2 ada gezmeye hazırız, ya siz? Güzel havalarda Marmara Adaları’nı gezmeye doyamayacağız. Romen Diyojen’in sürgün edildiği, Türkiye havasının en huzurlu ve nezih ortamlarından olan, Kınalıada ve Burgazada’yı bu güzel mevsimde sizlerle birlikte yürümek istedik.

Detaylar

Yüzyıllar boyu çan, ezan, hazan seslerinin birbirine karıştığı Kuzguncuk... İstanbul gibi koca bir metropolün ortasında, Boğaz’ın hemen kıyısında, koca çınarların ve mis kokulu rengarenk çiçeklerin arasında huzur bulacağınız şirin mi şirin bir semti, huzurlarınızda Kuzguncuk semti ve güzellikleri… Kuzguncuk: dinlerin barıştığı küçük Kudüs...

Detaylar

Kentler bir çok unsurun bir araya gelmesiyle oluşmuştur, renklerin, kültürlerin, dillerin, dinlerin yaşandığı, kültürlerin birbirleriyle etkileşim halinde olduğu yerlerdir.

Detaylar

Siz değerli misafirlerimizi bugüne kadar hemen karşımızda olan güzel mi güzel, şirin mi şirin Heybeli ada’yı keşfetmeye davet ediyoruz.

Detaylar

Kapalıçarşı yalnızca bir yol geçen hanı değildir. Asırlar boyunca şehrin ticaretinin gerçekleştiği ve kalbinin attığı bu devasa labirenti köşe bucak keşfetmeye gidiyoruz. 31bin metrekare üzerine 66 sokak, 22 kapı, 16 han ve 3600 dükkan... En değerli köşelerin ve sanatkar ve zanaatkarların izinde bir gün...

Detaylar

Büyükada, İstanbul'un kalabalığından kaçıp huzur bulabileceğiniz, zamanda bir yolculuk yaparak tarihi ve doğal güzelliklerle dolu bir ada cennetidir.

Detaylar

Boğaz'ın iki yakasında mekik dokuyoruz, hem denizden hem de karadan keşfediyoruz. Rehberli Boğaz turu.

Detaylar

Gezinin buluşmanoktası 9.30'da Kazlıçeşme Marmaray İstasyonu çıkışıdır. Bu gezi, eski Bizans semtinin anlatılmamış hikayesidir... Samatya, İstanbul'un en eski ve geçmişin dokusunu hâlâ içinde barındırarak günümüze taşımış nadir semtlerdendir.

Detaylar

MÖ 7.yüzyıldan itibaren iskan görmeye başlayan tarihi yarımada ve özellikle Sarayburnu bölgesi, Roma İmparatorluğu dönemi itibariyle, Roma Bizans ve Osmanlı döneminde imparatorlukların yönetim merkezi olmuştur.

Detaylar

Acaba Komutan Byzas şehrini tarihi yarımadaya kurarken yanılmış mıydı? Yoksa kör olan kendisi miydi? Kadıköy'ün muhteşem geçmişine bir yolculuğa çıkıyoruz.

Detaylar

Bu gezi de kimler yok ki... Ragıp Paşa'dan Naum Paşaya, Valaury'den Kamondo'ya, Mustafa Kemal Atatürk'e, Pera Palas'tan Galatasaray'a, Levantenlere... 19. yüzyılın ihtişamlı tarihine bir yolculuğa çıkıyoruz.

Detaylar

Bu gezi İstanbul'un nadide semtlerinden çokça bilinen Beyoğlu İstiklal Caddesinin aşağı ve arka sokaklarında kaybolma ve keşfetme gezisidir. İstanbul'un kalbinde olup da çılgın kalabalıklardan uzak semtlerinde tarih yolculuğuna çıkıyoruz.

Detaylar

Sultanahmet'i henüz gezemedim, daha derinlemesine öğrenmek istiyorum diyenler için kaçırılmaz bir fırsat. İstanbulda yerin üstü kadar yerin altı da zengindir. Bizansın merkezine yapılacak bu yolculukta, gezdiğiniz yerlerin tarihi ve hikayelerini dinleyerek, hem öğreneceksiniz hem de muhteşem bir gün geçireceksiniz.

Detaylar

Bizim grubumuza özel açıklacak Yedikule Zindanlarında gizemli bir gece yolculuğuna çıkıyoruz.

Detaylar

Haliç'te kısa bir akşam sefası sonrası eski İstanbul sohbetleri, tadımlar, mekanlar ve akşam akşam Beyoğlu Galata Karaköy arka sokaklar gezintisi...

Detaylar

Bu gezide şehrin binlerce yıllık tarihine bir yolculuğa çıkıyoruz. İstanbul'un Bizans dönemi olsun, Osmanlı dönemi olsun, imparatorlukların muhteşem yapılarının keşfindeyiz.

Detaylar

Oradaki yaşanmışlıkları düşlerseniz gözünüzün önünde tarih canlanıverir. Evlerin, sokakların, pencere önlerinin, köşelerin dili olsa da konuşsa! Ne aşklar görmüştür oralar, ne sevinçler, ne umutlar, ne acılar... İstanbul’un kimi semtlerinde, hüznün kokusu tüter buram buram. Sakinleri oradan oraya savrulmuştur, ama hikayelerini bırakmışlardır artlarında...

Detaylar

Bizans Surlarının ihtişamını, Osmanlı Mimarisinin zarif örneklerini, ve Bizans Mozaik Sanatının en ince örneklerini keşfedeceğiz.

Detaylar

Fiziki surların yanı sıra bir de şehrin anlamını ele vermeyen, gizleyen, mahreme kapatan duvarları vardır İstanbul'un. Buyrun bu destansı yapıları birlikte keşfedelim...

Detaylar

Hayalinizdeki Tur İçin Sizi Arayalım !

Uzman Kadromuz, tecrübeli danışmanlarımızla her an yanınızdayız.