• Fotoğraflar
  • Tur Programı
  • Fiyat Ayrıntıları
  • Ödeme ve Kayıt

Bodrum - Kos – Leros - Lipsi
Çingene Feribotu ile Yunan Adaları Keşfi... (Tüm geziler dahil)
Fotoğraflara tıklayarak büyütebilirsiniz!

Yunan Adaları Gezisi Yunan Adaları Gezisi Yunan Adaları Gezisi Yunan Adaları Gezisi Yunan Adaları Gezisi Yunan Adaları Gezisi Yunan Adaları Gezisi Yunan Adaları Gezisi Yunan Adaları Gezisi Yunan Adaları Gezisi Yunan Adaları Gezisi Yunan Adaları Gezisi Yunan Adaları Gezisi Yunan Adaları Gezisi Yunan Adaları Gezisi Yunan Adaları Gezisi Yunan Adaları Gezisi Yunan Adaları Gezisi Yunan Adaları Gezisi

 

 

Bodrum - Kos – Leros - Lipsi
Çingene Feribotu ile Yunan Adaları Keşfi...
FMK Tour ile geziyoruz.

Tur Tarihleri: 31 Mayıs – 04 Haziran 2016. Tüm geziler dâhil.

4 GECE 5 GÜN KONAKLAMALI BODRUM – KOS – LEROS - LIPSI – KOS - BODRUM TURU
Yıllardır yanı başımızda yer alan ve yıllarca komşu olarak yaşadığımız sıcak, yardımsever ve cana yakın Yunan adaları halkını yakından tanımaya gidiyoruz. Lacivert koyları, mavi beyaz evleri ile süslenmiş sokakları ve ünlü Rum tavernaları ile meşhur Kos adasını gezdikten sonra siz misafirlerimizi dünyanın en güzel koylarına,2. Dünya savaşından kalan ve tünelleri ile ünlü Savaş Müzesine ardından ise adanın en yüksek tepesindeki kalesini gezmeye Leros adasına davet ediyoruz. Son durağımız Lipsi adasında ise bakir koyları, organik şarap bağını yürüyerek keşfetmeye ve ardından adanın güneşte kurutulup mangal’da yapılarak servis edilen ahtapot ızgarasını tatmaya gidiyoruz. Tabi ki Yunan taverna müziği eşliğinde.
Emin olun ki; bu 4 gece 5 günlük turumuzdan sonra kendinizi en az 10 yıl gençleşmiş ve deniz ürünlerine doymuş hissedeceksiniz...

1. Gün, Salı:

Buluşma: 15.00 / Bodrum Kalesi önü ( Bodrum Liman).
Hareket: 16.00.
Bu güzel tatilimize Bodrum Limanındaki gümrük işlemleri sonrasında Maria Star Feribotu ile Kos Adasına geçerek başlıyoruz. Adaya varışımız ile birlikte(seyrimiz 50 dakika civarında sürüyor) tekrar gümrük işlemleri sonrası limana 10 dakika yürüme mesafesinde olan otelimize yerleşiyoruz.1 saatlik serbest zamanın ardından yürüyerek panoramik ada turumuzu yapıyor günün finali olarak adanın en eski tavernalarından birisi olan Family Zorbas’a geçiyoruz. Muhteşem Yunan Taverna müziği eşliğinde zengin menümüzün tadını çıkartıyoruz. Kos barlar caddesinden geçerek konaklayacağım otelimize varıyoruz.

2. Gün, Çarşamba:

11.00 Feribotu ile Kos adasından Leros adsına hareket.
Sabah Kos otelimizin muhteşem liman manzarasında alacağımız kahvaltı sonrası Leros adasına feribot ile geçmek üzere yaya olarak Kos limanına geçiyoruz. Feribotumuza bindikten sonra Kalymnos adası iskelesine uğrayarak toplam 1 saat 25 dakikalık seyir sonrası Leros adasına ulaşıyoruz. Adaya varışımız ile birlikte Leros’taki otelimize yerleşmek üzere limanda bizi bekleyen aracımıza binip otelimize geçiyoruz. Kısa bir yerleşme molası ardından aracımız ile birlikte adanın en güzel koylarından birisi olan Pandeli’ye geçip serbest öğle yemeği ve muhteşem koy manzarasında mola veriyoruz. Molamızın ardından aracımız ile birlikte 11. Yüzyılda Bizanslılar tarafında yapılmış olan Leros Kalesine tırmanışa geçiyor yol üzerinde inanılmaz güzel panoramik görüntüye sahip noktalarda ara ara fotoğraf molaları veriyoruz. Kale gezimizden sonra, 2. Dünya savaşından kalma Merikia Tünellerini ve Savaş müzesini görmek için yola çıkıyoruz. Dönüşümüzde yol üzerinde çam ormanları ve lacivert koy ile iç içe girmiş şirin bir kafede kısa mola vererek otelimize geri dönüyoruz. Ama duruuun; günümüz bitmedi daha! Akşam sizleri adanın en eski kaptanlarından birisi olan Andreas’ın tavernasına götürüyor kumsalda bizler için hazırlanmış masamızda gün batımı ve Leros kalesinin ışıklı manzarasında akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası konaklamamız Leros Nefeli Otelde.

3. Gün, Perşembe:

Güneşin doğuşuyla birlikte sabah kahvaltımızı otelimizde alıyoruz. Üçüncü günümüzü Leros havalimanı mevkiine panoramik gezi düzenleyerek başlıyor ardından ise saat 12.25’teki feribotumuz için limana hareket ediyoruz. Feribotumuza bindikten sonra 30 dakikalık bir seyir sonrası şirin mi şirin Lipsi adasına varıyoruz. Çok az bir nüfusu olan bu bakir adaya varışımızın ardından otelimize yerleşiyor, yaya olarak adayı keşfetmek için yola koyuluyoruz. İlk olarak, Karayip koyları ile aynı renk’te olan muhteşem Pilatis Gialos koyunda fotoğraf molası için duruyoruz. Adanın küçük, sıcak ve şirin ara sokaklarından geçerek sizleri eskiden Osmanlı’nın karakol ve cezaevi olarak kullandığı şirin bir mekân olan Manoli’s Tastes restoranına öğle yemeğimizi almak için davet ediyoruz. Bu restoranın hem sahibi hem de aşçısı olan Mr. Manolis’in bizler için hazırlayacağı zengin menümüzü tatmak için mola veriyoruz. Artık yediklerimizi eritme zamanı ve o yüzden yola yayan olarak devam diyoruz. Yine ada sokaklarından geçerek yıllarca Amerika’da eğitim almış ve son olarak doğduğu adaya geri dönmüş Dimitri’nin organik çiftliğine geçiyoruz. Dimitri halen ayak ile üzümleri ezip şarap yaptığı şaraphanesini ve organik tarım yaptığı bahçesini bizlere gezdirdikte ve muhteşem ev yapımı şaraplarından bizlere ikram ettikten sonra otelimize geri dönmek için tabana kuvvet diyoruz http://www.dimitrisfarm.info
Akşam programı için; sizleri Lipsi adasına özgün bir biçimde güneş’te kurutularak mangalda ızgara yapılan ahtapotlarını tadabilmeniz için Türk ve İbrahim Tatlıses hayranı Nikko’nun limandaki şirin restoranına davet ediyoruz. Burada Yunan Taverna müziği eşliğinde alacağınız serbest akşam yemeği sonrası otelimize dönüyoruz.

4.Gün, Cuma:
Güneşin doğuşuyla birlikte sabah kahvaltımızı otelimizde alıyoruz. Adada vereceğimiz serbest zaman sonrası hareket saati 13.00 olan feribotumuza binmek için limana geçiyoruz.3 saat sürecek olan feribotumuza bindikten sonra rota olarak sırası ile Patmos,Leros ve Kalymnos adalarına uğrayarak Kos’a varıyoruz.Kısa bir yürüyüş sonrası otelimize yerleşiyor,akşam yemeği ve alışveriş için sizlere serbest zaman veriyoruz.

5.Gün, Cumartesi:
Sabah erken kahvaltımızı aldıktan sonra saat 09.00 feribotu için Kos limana hareket ediyoruz. Gümrük ve pasaport işlemleri sonrasında Kos – Bodrum feribotumuza geçiyoruz. 50 dakika sürecek olan yolculuğumuz sonrasında Bodrum limanına varıyoruz.
Pasaport işlemlerimizin ardından siz değerli misafirlerimize bir sonraki FMK Turunda buluşmak üzere veda ediyoruz.

Tur kalkış noktaları ve saatleri (Salı günü hareketle):
15.00 Bodrum Kalesi Önü(Bodrum Liman).

 

 

Tur Ücreti:
- Çift kişilik odada kişi başı 460 €.
- Tek kişi farkı 95 €'dur.
Bonus Karta vade farksız 3-6 Taksit imkânı vardır.

Tur fiyatlarına dâhil olan imkânlar:
- Adalar arası tüm feribot biletleri ( Bodrum - Kos – Leros – Lipsi – Kos – Bodrum ).
-Kos – Leros – Lipsi – Kos otel konaklamaları (oda kahvaltı).

- Kos adasında alınacak akşam yemeği (ana yemek seçmeli fiks mönü).
- Leros Kalesi giriş ücreti.
- Leros Savaş Müzesi giriş ücreti.
- Leros adasında turumuz için kiralanacak araç ya da araçlar ve tüm masrafları.
- Leros adasında alınacak akşam yemeği (ana yemek seçmeli fiks mönü).
- Lipsi adasında alınacak öğle yemeği (ana yemek çok seçmeli fiks mönü).
-Dimitris Farm giriş ücreti.
- Yurt dışı Seyahat sigortası.
- FMK Tour profesyonel rehberlik hizmetleri.
-Tüm çevre gezileri.

Tur fiyatı haricinde olanlar:

-Vize ücreti (Şengen vizeniz mevcut ise gerekli değildir).
-Yurt dışı çıkış pulu
- Kişisel harcamalar.
-Tüm yemeklerde alınan içecekler.
- 2 adet Öğle yemeği ve 2 adet akşam yemeği.
- Kos ya da Leros adalarında istek üzerine kiralanan bisiklet, motosiklet ve ATV ücretleri.

- Rezervasyon hakkında bilgi ve yardım almak için bizi arayabilirsiniz. 
FMK Turizm ofisi: 0531 552 38 42 veya 0212 632 11 44

- Bilgi almak için info@senanlatistanbul.com adresine mail de gönderebilirsiniz.

- Gezimize katılmak isterseniz, kesin kaydınızı almamız için toplam tur ücretini rezervasyon esnasında ödemeniz gerekmektedir.

- Ödeme için ister kredi kartıyla online ödeme yapabilirsiniz (tek çekim), ister hesabımıza havale de yapabilirsiniz.

Hesap bilgilerimiz
Hesap Sahibi:
 Kybele Taşımacılık İnş. Tur. San. ve Tic. Ltd. Şti.
Denizbank Kocamustafapaşa şubesi
IBAN: TR78 0013 4000 0060 2385 6000 01

- Kredi kartınızla online ödeme (tek çekim) yapabilmeniz için 3D güvenlikli ödeme aracımızı kullanabilirsiniz. Online ödeme yapmak için burayı tıklayınız.

- Bonus karta vade farksız 3 ve 6 taksit kampanyası vardır. Taksit kampanyasından faydalanmak için ödemeyi ya ofisimizde, ya mail order form ile veya telefonda ödeme seçeneği ile yapabilirler.

- Ödemenizi yaptıktan sonra info@senanlatistanbul.com adresine mail göndererek: isim, soyisim, telefon numarası, kişi sayısı, katılmak istediğiniz tur ve tarihi, ve ödeme bilgisini bildirebilirsiniz.

ÖNEMLİ DETAYLAR:
* Gezimiz sırasında her gün farklı otel kullanılacağı ve adalar arası ulaşımların feribot ile yapılacağından kendi konforunuz için kişi başı maksimum 1 adet ufak bez bagaj getirilmesi tavsiye edilir.
* 0 - 6 yaş çocuklar ücretsizdir.
* 7-12 Yaş çocuklar için ücret % 50 indirimlidir.
* Acente rehberi, içerik aynı kalmak şartı ile gerekli gördüğü hallerde misafirlerimizin tur programından daha çok verim alabilmesi için gezilecek yerlerin güzergâhında ve saatlerinde değişiklik yapabilir.
* Tur programında yer alan güzergâh üzerinde oluşabilecek tüm mücbir sebeplerde rehberimiz güzergâhta ve tur programda değişiklik yapabilir ve acente bu durumdan sorumlu tutulamaz.
* Gezimiz garanti kalkışlıdır.
* Misafirler, İptal ve değişiklik taleplerini Yurt dışı turlarda hareket tarihinden - 10 -  gün öncesinden acenteye yazılı olarak bildirmekle ve acentenin onayını almakla yükümlüdür.
* Turu satın alan misafirlerimiz 10 gün içersinde tamamı iade edilmek üzere iptal edebilir.
* 9. Gün itibari ile iade & iptal yapılamaz.
* Acente ve Acente rehberi gerek duyulan hallerde ve katılımcı sayısında oluşabilecek değişiklikler sebebi ile tur programının akışını daha verimli hale getirebilmek amacı ile gezilecek yerlerin güzergâhında, konaklama yapılacak otellerde değişikliğe gidebilir.
*Turu satın alan misafirler kendileri ve refakatçileri adına bunu kabul etmiş sayılırlar.

ÖNEMLİ BİLGİLER:
* Bölge hava durumu açısından güneş şapkası, rahat yürüyüş ayakkabısı, mayo, güneş kremi, böcek ve sinek koruyucunuzu almanız tavsiye edilir.
* Hava sıcaklıkları tur dönemimiz için ortalama 25 derece gündüz ve 19 derece civarı akşam olarak verilmektedir.
* Deniz tutması ile ilgili problemi olan misafirlerimizin yanlarında ilaç getirmesi tavsiye edilir.

kiralık karavan
Sen Anlat İstanbul
FMK Turizm

Aksaray Caddesi no:14 Nami Bey iş hanı Kat:4 Daire:15 Laleli - Istanbul

Gsm: +90 531 552 38 42


info@senanlatistanbul.com

Sen Anlat İstanbul
, FEMEKA Turizme bağlı, A7323 üye numarasıyla TURSAB üyesidir.