• Fotoğraflar
  • Tur Programı
  • Fiyat Ayrıntıları
  • Ödeme ve Kayıt

İmparatorluklar Başkenti Gezisi
Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya

Fotoğraflara tıklayarak büyütebilirsiniz!

Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya GezisiTopkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya GezisiTopkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi

 

İmparatorluklar Başkenti Gezisi
Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Turu

Tur Düzenlendiği Tarihleri: 20 Haziran Cumartesi...
Güncel tur takvimi için tıklayınız

MÖ 7.yüzyıldan itibaren iskan görmeye başlayan tarihi yarımada ve özellikle Sarayburnu bölgesi, Roma İmparatorluğu dönemi itibariyle, Roma Bizans ve Osmanlı döneminde imparatorlukların yönetim merkezi olmuştur. Tarihi açıdan önemli olan Sultanahmet bölgesini ve en görkemli yapılarını tarihi ve hikayeleriyle rehber eşliğinde gezmeye var mısınız?

Gezimiz Kültür ve Turizm Bakanlığından kokartlı rehber eşliğinde yapılır, yürüyüş ve kültür gezisidir.

Buluşma yeri ve saati: Sabah 9:30'da Sultanahmet Tramvay durağına yakın olan Sultanahmet Sosyal Tesislerinde buluşuyoruz.
Bilgi ve kayıt için 0531 552 38 42
Kayıt için arayarak, SMS ile veya Whatsapp ile katılmak istediğiniz gezi ve katılımcı isim ve soyisimlerini göndermeniz yeterlidir.

Gezilecek yerler:
İlk yapılan pagan tapınaklardan Bizans Hristiyanlarının muhteşem mabedine, oradan Osmanlı fethinin sembolüne ayrıntılı bir şekilde Ayasofya gezisi, Öğle yemeği Molası, III. Ahmet çeşmesiyle Topkapı Sarayı'nın en önemli bölümleri (Bab-ı Humayun, Babüs Selam, Divan-ı Hümayun, Dış hazine ve silahlar sergisi, Arz odası, Fatih Köşkü, Has oda ve Kutsal Emanetler dairesi, Padişah Portreleri, Bağdat Köşkü, Revan Köşkü, Harem ve tüm bölümleri ve daha niceleri...)

Gezimiz yürüyerek yapılacaktır ve saat 18:00 civarlarında Sultanahmet'te bitecektir.

Not: 
- Yaz aylarında Topkapı Sarayı saat 19:00'a açık olduğundan tur programına Harem bölümünü ekliyoruz. Ama yaz saati uygulaması olmadığınıda Topkapı Sarayı 16:30 gibi kapandığından Harem gezisi yetişmemektedir. Bu sebeple yapılmayacaktır. Harem bölümü ayrı bir müze olduğundan 42 TL giriş ücreti vardır ve müze kart geçmemektedir.
- Rehberimiz kalabalıkları düşünerek gezilen yerlerin sıralamasını değiştirebilir.
- Mevsim koşullarına göre şapka ve güneş kremi, yağmurluk bulundurmanız ve rahat ayakkabı giymeniz tavsiye edilir.

Gezilerimizi ve paylaşımlarımızı takip etmek için instagram sayfamız:
https://www.instagram.com/senanlatistanbul/

 

 

İmparatorluklar Başkenti Gezisi
Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Turu

Tur Ücreti: kişi başı 80 TL'dir.
18 yaş altı çocuklar için 30 TL'dir.

Fiyata dahil olanlar:
- Programda belirtilen gezi ve ziyaretler,
- FMK Tour rehberlik hizmeti,
- Kişiye özel kulaklı seti, rehberimiz bir yaka mikrofonuna konuşur ve siz kablosuz cihazdan rahatlıkla dinleyebilirsiniz. Kablosuz cihaza takabilmeniz amacıyla kendi cep telefonu kulaklık kablonuzu getirmenizi rica ediyoruz (iphone kulaklığı uyumlu değildir). Hijyen kuralları gereği kendi kulaklığı olmayan misafirlerimize tek kullanımlık kulaklık kablosu verilecektir ve 5 TL ücreti olacaktır.
- KDV.

Fiyata dahil olmayanlar:
- Öğle yemeği.
- Müzelere giriş ücreti. Müze kartınızın olması gerekir. Müze kart Topkapı sarayı ve Ayasofya için geçerlidir.

- Kendi cep telefonu kulaklığını getirmeyenler için tek kullanımlık kulaklık kablosu 5 TL karşılığı verilecektir.(iphone kulaklığı uyumlu değildir)
- Harem giriş ücreti, müze kartı geçmez.

Müze kartınız var ise ücretsiz girebilirsiniz. Müze kartı sabah buluşma noktasının yanındaki "Türk İslam Eserleri müzesi" gişesinden satın alınabilir. Müze kartınız ile 1 yıl boyunca tüm türkiye müzelerine ücretsiz girebilirsiniz.

Önemli Not: 
- Yaz aylarında Topkapı Sarayı saat 19:00'a açık olduğundan tur programına Harem bölümünü ekliyoruz. Ama yaz saati uygulaması olmadığınıda Topkapı Sarayı 16:30 gibi kapandığından Harem gezisi yetişmemektedir. Bu sebeple yapılmayacaktır. Harem bölümü ayrı bir müze olduğundan 42 TL giriş ücreti vardır ve müze kart geçmemektedir.

 

İmparatorluklar Başkenti Gezisi
Topkapı Sarayı ve Ayasofya Turu

- Rezervasyon hakkında bilgi ve yardım almak için bizi arayabilirsiniz.
FMK Turizm ofisi: 0531 552 38 42 veya 0212 632 11 44

- Gezimize katılmak için arayarak isimlerinizi yazdırmanız yeterlidir.
- Dilerseniz whatsapp üzerinden katılımcı isim ve soyisimlerini ve katılmak istediğiniz tur ve tarihini yazarsanız kaydınızı aldığımıza dair size geri dönüş yaparız.

- Ödemenizi tur gününde nakit olarak yapabilirsiniz. Bu gezi için sizden herhangi bir ön ödeme talep edilmemektedir.

- Eğer ki isiminizi yazdırmış olduğunuz halde katılamayacak olursanız, lütfen bizi arayarak bilgilendiriniz.

- Bilgi almak için info@senanlatistanbul.com adresine mail de gönderebilirsiniz.

- Önemli not: Tur programında yazılı olup da kapalı olduğu için içine girilemeyen yapılar konusunda rehberlerimizle tartışmaya girilmesi gereksizdir. Böyle durumlarda rehberlerimizin yapacağı bir şey yoktur. Kurumlar veya ibadethaneler önceden bildirim yapmaksızın kapılarını kapatabiliyor. Her yere girebilme garantisini maalesef veremiyoruz. Bilgilerinize önemle arz ederiz.

 

Sen Anlat İstanbul
FMK Turizm

Aksaray Caddesi no:14 Nami Bey iş hanı Kat:4 Daire:15 Laleli - Istanbul
Tel: +90 212 632 11 44
Gsm: +90 531 552 38 42

info@senanlatistanbul.com
Sen Anlat İstanbul
, FEMEKA Turizme bağlı, A7323 üye numarasıyla TURSAB üyesidir.