• Fotoğraflar
  • Tur Programı
  • Fiyat Ayrıntıları
  • Ödeme ve Kayıt

Topkapı Sarayı ve Harem Gezisi

 

Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya GezisiTopkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi Topkapı Sarayı Harem ve Ayasofya Gezisi

 

Topkapı Sarayı ve Harem Gezisi

Tur Düzenlendiği Tarihleri: 30 Ekim Pazar...
Güncel tur takvimi için tıklayınız

MÖ 7.yüzyıldan itibaren iskan görmeye başlayan tarihi yarımada ve özellikle Sarayburnu bölgesi, Roma İmparatorluğu dönemi itibariyle, Roma Bizans ve Osmanlı döneminde imparatorlukların yönetim merkezi olmuştur. Tarihi açıdan önemli olan Sultanahmet bölgesini ve en görkemli yapılarını tarihi ve hikayeleriyle rehber eşliğinde gezmeye var mısınız?

Gezimiz Kültür ve Turizm Bakanlığından kokartlı rehber eşliğinde yapılır, yürüyüş ve kültür gezisidir.

Buluşma yeri ve saati: Sabah 9:30'da Sultanahmet Tramvay durağına yakın olan Sultanahmet Sosyal Tesislerinde buluşuyoruz.
Bilgi ve kayıt için 0531 552 38 42
Kayıt için Whatsapp ile katılmak istediğiniz gezi ve katılımcı isim ve soyisimlerini göndermeniz yeterlidir.

Gezilecek yerler:
Topkapı Sarayı'nın en önemli bölümleri (Bab-ı Humayun, Babüs Selam, Divan-ı Hümayun, Dış hazine ve silahlar sergisi, Arz odası, Fatih Köşkü, Has oda ve Kutsal Emanetler dairesi, Padişah Portreleri, Bağdat Köşkü, Revan Köşkü, Harem ve tüm bölümleri ve daha niceleri...), saat 14:30-15:00 civarlarında Topkapı Sarayı turumuzu bitiriyoruz. Burada daha derinlemesine gezip fotoğraflamak isteyenler gezmeye devam edebilir, başka bir gezide buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz...

Önemli Notlar: 

- Bu gezi için müze kartınızın olması gerekir, Topkapı Sarayı ve Arkeoloji müzelerine müze kart ile giriş yapılabilir. Müze kart 1 yıllık ücreti 60 TL'dir.
- Harem bölümü ayrı bir müze olduğundan 70 TL giriş ücreti vardır ve müze kart geçmemektedir.
- Gezimiz yürüme zorluğu çekenlere kesinlikle uygun değildir.
- Rehberimiz kalabalıkları düşünerek gezilen yerlerin sıralamasını değiştirebilir.
- Mevsim koşullarına göre şapka ve güneş kremi, yağmurluk bulundurmanız ve rahat ayakkabı giymeniz tavsiye edilir.

Gezilerimizi ve paylaşımlarımızı takip etmek için instagram sayfamız:
https://www.instagram.com/senanlatistanbul/

 

 

Topkapı Sarayı ve Harem Gezisi

Tur Ücreti: kişi başı 180 TL'dir.
18 yaş altı çocuklar için 70 TL'dir.

Fiyata dahil olanlar:
- Programda belirtilen gezi ve ziyaretler,
- FMK Tour rehberlik hizmeti,
- Kişiye özel kulaklı seti, rehberimiz bir yaka mikrofonuna konuşur ve siz kablosuz cihazdan rahatlıkla dinleyebilirsiniz. Kablosuz cihaza takabilmeniz amacıyla kendi cep telefonu kulaklık kablonuzu getirmenizi rica ediyoruz (iphone kulaklığı uyumlu değildir). Hijyen kuralları gereği kendi kulaklığı olmayan misafirlerimize tek kullanımlık kulaklık kablosu verilecektir ve 20 TL ücreti olacaktır.
- KDV.

Fiyata dahil olmayanlar:
- Öğle yemeği.
- Müzelere giriş ücreti. Müze kartınızın olması gerekir. Müze kart Topkapı sarayı için geçerlidir. Harem için geçerli değildir.
- Harem giriş ücreti, müze kartı geçmez.

Müze kartınız var ise ücretsiz girebilirsiniz. Müze kartı sabah buluşma noktasının yanındaki "Türk İslam Eserleri müzesi" gişesinden satın alınabilir. Müze kartınız ile 1 yıl boyunca tüm türkiye müzelerine ücretsiz girebilirsiniz.

 

Topkapı Sarayı ve Harem Gezisi

- Rezervasyon hakkında bilgi ve yardım almak için bizi arayabilirsiniz.
FMK Turizm ofisi: 0531 552 38 42

- Gezimize katılmak için arayarak isimlerinizi yazdırmanız yeterlidir.
- Dilerseniz whatsapp üzerinden katılımcı isim ve soyisimlerini ve katılmak istediğiniz tur ve tarihini yazarsanız kaydınızı aldığımıza dair size geri dönüş yaparız.

- Ödemenizi tur gününde nakit olarak yapabilirsiniz. Bu gezi için sizden herhangi bir ön ödeme talep edilmemektedir.

- Eğer ki isiminizi yazdırmış olduğunuz halde katılamayacak olursanız, lütfen bizi arayarak bilgilendiriniz.

- Bilgi almak için info@senanlatistanbul.com adresine mail de gönderebilirsiniz.

- Önemli not: Tur programında yazılı olup da kapalı olduğu için içine girilemeyen yapılar konusunda rehberlerimizle tartışmaya girilmesi gereksizdir. Böyle durumlarda rehberlerimizin yapacağı bir şey yoktur. Kurumlar veya ibadethaneler önceden bildirim yapmaksızın kapılarını kapatabiliyor. Her yere girebilme garantisini maalesef veremiyoruz. Bilgilerinize önemle arz ederiz.

 

kiralık karavan
Sen Anlat İstanbul
FMK Turizm

Aksaray Caddesi no:14 Nami Bey iş hanı Kat:4 Daire:15 Laleli - Istanbul

Gsm: +90 531 552 38 42


info@senanlatistanbul.com

Sen Anlat İstanbul
, FEMEKA Turizme bağlı, A7323 üye numarasıyla TURSAB üyesidir.