• Tur Fotoğrafları
 • Tur Programı
 • Fiyat ve Ayrıntılar
 • Ödeme ve Koşullar

Fethiye'den Kekova'ya Bir Mavi Rüya
Likya Macerası 7 Gece / 8 Gün

Fotoğraflara tıklayarak büyütebilirsiniz!

Mavi Yolculuk Gezisi Mavi Yolculuk Gezisi Mavi Yolculuk Gezisi Mavi Yolculuk Gezisi Mavi Yolculuk Gezisi Mavi Yolculuk Gezisi Mavi Yolculuk Gezisi Mavi Yolculuk Gezisi Mavi Yolculuk Gezisi Mavi Yolculuk Gezisi Mavi Yolculuk Gezisi Mavi Yolculuk Gezisi Mavi Yolculuk Gezisi Mavi Yolculuk Gezisi Mavi Yolculuk Gezisi Mavi Yolculuk Gezisi Mavi Yolculuk Gezisi Mavi Yolculuk Gezisi Mavi Yolculuk Gezisi Mavi Yolculuk Gezisi Mavi Yolculuk Gezisi Mavi Yolculuk Gezisi Mavi Yolculuk Gezisi Mavi Yolculuk Gezisi Mavi Yolculuk Gezisi Mavi Yolculuk Gezisi Mavi Yolculuk Gezisi

 

Fethiye'den Kekova'ya Bir Mavi Rüya
Likya Macerası 7 Gece / 8 Gün

Bir otel odası düşünün ki günün her saati manzarası değişebiliyor. İstediğiniz anda masmavi sulara dalabiliyorsunuz. Geceyi mükemmel koyların ıssızlığında, milyonlarca yıldızın altında geçirebiliyorsunuz. Sabah kahvaltıya oturmadan denize girip masaya öyle oturabiliyorsunuz. Hem de gün boyunca bu güzelliklerin keyfini çıkartırken Antik Likya medeniyetinin deniz kıyısı kentlerini de keşfederek tarihe ve kültüre doyacağınız bir tur olacak. Geleneksel yöntemlerle inşaa edilip modern ekipmanlarla döşenmiş klimalı ahşap yatımızda sizleri 7 gece 8 günlük tam pansiyon konaklamalı, Fethiye - Kekova - Fethiye rotasında rüya gibi bir tatile davet ediyoruz. Kısacası sizi kendinizi hayatın mavisine bırakmaya çağırıyoruz. Rehberli geziler de dahildir, kesinlikle ekstra tur satışı yoktur!

Tur Düzenlendiği Tarihleri:

06.07.2019 -- 13.07.2019 , 15 Nisana kadar rezervasyonlarda 250 TL indirim.
31.08.2019 -- 07.09.2019, 15 Hazirana kadar yapılan rezervasyonlarda 250 TL indirim. Tüm kartlara 3-6 taksit imkanı!

Tur Programı: FETHİYE - KEKOVA - FETHİYE
 
1. Gün: FETHİYE
Fethiye Limanı’nda saat 15.30’dan itibaren teknelerinize yerleşebilirsiniz. İlk gün teknede servis akşam yemeği ile başlar. Akşam yemeği ve geceleme teknemizde ve limana yakın bir koyda yapılır. Herkesin saat 17:00'ye kadar tekneye girişini yapması gerekecektir.
 
2. Gün: ÖLÜDENİZ – GEMİLER ADASI
Siz kahvaltınızı yaptıktan sonra, tur programı ve tekne hakkında bilgiler verilir. Turumuz Ölüdeniz’ e hareket ile başlar. Yüzme molası ve öğle yemeği için Ölüdeniz’e demirlenir. Bir sonraki durak Gemiler Adası’dır. Akşamüzeri Gemiler adasında yürüyüş yapılabilir ve tepedeki Bizans İmparatorluğu dönemimden kalma Aya Nicola (Aziz Nikolas) ziyaret edilebilir. Akşam yemeği ve geceleme ise Gemiler Boğaz’ında yapılacaktır.
 
3. Gün: YEŞİLKÖY – KAŞ
Sabah Yedi Burunlar’ ı rahat geçebilmek için erken saatlerde hareket edilir. Kalkan yakınlarındaki Yeşilköy Koyu’nda kahvaltı ve yüzme molası verilip, daha sonra Kaş’a hareket edilir.
Kaş Limanına demirleme yapılır. Eski bir Rum kasabası olan Kaş’ da gezinti yapma ve gece hayatını tanıma fırsatı bulabilirsiniz. Likya'nın önemli kentlerinden olan Kaş, Roma Dönemi'nde önem kazanmış ve Bizans Dönemi'nde Piskoposluk merkezi olmuştur. Kaş, ilçeyi çevreleyen Antik Döneme ait kentler ve tarihsel değerler açısından zengin bir mekândır.
 
4. Gün: KEKOVA – TERSANE – ÜÇAĞIZ
Kahvaltıdan sonra Likya’nın batık şehri Kekova’ya hareket edilir. Roma döneminden kalma bir tersane ve Bizans dönemi Kilise’sinin görülebileceği Tersane Koyu’nda öğle yemeği ve yüzme molası verilir. Öğleden sonra Kekova batık şehir boyunca kısa bir seyir ve fotoğraf etkinliğimiz olacaktır. Ve akşam üzeri sadece tekne ile ulaşım olan Türkiyenin en güzel köyü diyebileceğimiz Kaleköy gezintisine çıkıyoruz ve tepedeki muhteşem manzarada Kaleyi rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Geceleme ve akşam yemeği teknemizde.
 
5. Gün: SİMENA – DEMRE – GÖKKAYA
Kahvaltıdan sonra Çayağzı Koyu’ndan Demre'de yarım günlük bir tura katılmak üzere bizi bekleyen aracımıza biniyoruz. Bizans Dönemi'nde yaşamış olan ve çocukların, yoksulların ve gemicilerin koruyucusu sayılan Piskopos Noel Baba Kilisesi ve bir Likya kenti olan Myra Harabelerini ve Tiyatrosu gezisini rehberimiz eşliğinde gerçekleştiriyouz. Öğle yemeği saatinde tekrar teknemize geliyoruz ve Gökkaya Koyu’na demirlenir. Yüzme ve geceleme korsan mağaralarının da bulunduğu hatta sadece teknelerin ulaşabileceği doğal gece kulübüne de gece turu yapabiliriz.

6. Gün: LİMAN AĞZI – HİDAYET KOYU – FIRNAZ KOYU
Sabah erkenden yola çıkılır ve kahvaltı yolda servis edilir. Eğer hava şartları müsait ise Kabutaj Plajı’nda yüzme molası için demirlenir ve sonrasında Liman Ağzı Koyu’nda yine yüzme molası verilir. Öğle yemeği Hidayet Koyu’nda servis edilecektir. Akşam yemeği ve geceleme için ise Fırnaz Koyu’na demirlenir.

7. Gün: KELEBEKLER VADİSİ – TURUNÇ PINARI KOYU – SAMANLIK KOYU – FETHİYE
Sabah erken saatlerde Turunç Pınarı Koyu’na doğru hareket edilir. Eğer yolda hava şartları müsait ise, Kelebekler Vadisi’nde yüzme molası verilir. Öğle yemeği için Turunç Pınarı Koyu’na demirlenir. Son durağımız olan Samanlık Koyu’na demir atıyoruz ve doya doya son kez yüzüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme için ise Fethiye Limanı’na dönüş yapılır. Bu şekilde isteyenler bu son gecede Fethiye'de gezintiye çıkabilir, gece hayatının da tadını çıkarabilir. Son gecelememiz Fethiye Yat limanında olacaktır.

8. Gün: FETHİYE                                                                                  
Kahvaltıdan sonra 10.30'a kadar tekneden ayrılabilirsiniz. Bir sonraki rüya gibi Sen Anlat İstanbul tatilinde buluşmak üzere mutlu ama buruk bir şekilde ayrılıyoruz.

Bu turun rehberi ve tur lideri Fatih Mehmet Koyun olacaktır.
Bu gezimize 12 yaş altı çocuklar kabul edilmemektedir.

Teknelerimizin Genel Özellikleri:

 • Bu turumuz için kiraladığımız gulet yatlarımız genelde 25-30 metre arası uzunluk ve 8metre ene sahip 3 tecrübeli personeli olan teknelerdir.
  6 Double Kabin, 2 Twin Kabin olmak üzere birbirinden şık ve rahat, kendine ait duş, WC ve kliması olan yatımız 8 kamaraya sahiptir. 2 x 360 Hp. Beygirlik motoru ve 2 x 46 Kva jeneratöre sahiptir. Mürettebat için ayrı yaşam alanları, tam teşekküllü mutfak, açık ve kapalı yemek yeme alanları , dinlenme alanları ve Amerikan bar mevcuttur. Tüm misafirlere yetecek miktarda güneşlenme minderleri, sandalye ve servis takımları mevcuttur. Mavi Yolculuk misafirlerimize konforu, lüksü ve huzuru bir arada yaşatan bu yatımız 10 deniz miline erişmektedir. Ayrıca salonda LCD TV, DVD oynatıcı, müzik seti siz değerli mavi yolculuk konuklarımızın hizmetindedir.

 

 

 

Fethiye'den Kekova'ya Bir Mavi Rüya
Likya Macerası 7 Gece / 8 Gün


Tur Ücreti:

06.07.2019 -- 13.07.2019 arasında 7 gece - 8 gün
31.08.2019 -- 07.09.2019 arasında 7 gece - 8 gün
Çift kişilik kabinde kişi başı : 3400 TL
Turun başlangıcından 75 gün öncesine kadar yapılan rezervasyonlarda 250TL indirim. Tüm kartlara uygun koşullarda 3 veya 6 taksit imkanı!

Fiyata Dahil Olanlar
- Sabah kahvaltısı, öğle yemeği,5 çayı ve atıştırmalık ikramı,akşam yemeği
- FMK Tur güvencesinde tatil boyunca ve kara turları esnasında rehberlik hizmeti.
- Yemekler esnasında her 4 kişiye 1 büyük su
- Türk karasularında liman masrafları ve çıkış işlemleri (Maksimum 3 liman).
- Standart yat ekipmanları, masa oyunları, şnorkel, gözlük, Palet, Olta takımları.
- Nevresim takımları, çarşaf, banyo havlusu.
- Yakıt giderleri mazot ve benzin.
- Personel servis hizmetleri.
- Palamar ücretleri.
- Yatta kullanım suyu.
- Yat sigortası (seyahat sigortası yaptırmanızı tavsiye ederiz).
- Günlük 6-8 saat arasında klima kullanımı.
- KDV dahildir.

Fiyata Dahil Olmayanlar
- Tüm içecekler (misafirler gerek teknenin barından satın alabilirler ya da kendileri
getirebilirler)
- Teknede varsa su sporları ekipman kullanımı ve benzin giderleri.
- Ören yerleri giriş ücretleri, turlarımız esnasında gireceğimiz müzeler için müze kartınızın olması gerekir, ya da gişeden satın alabilirsiniz.
- Tekne personel bahşişleri.

 

Fethiye'den Kekova'ya Bir Mavi Rüya
Likya Macerası 7 Gece / 8 Gün


Rezervasyon hakkında bilgi ve yardım almak için bizi arayabilirsiniz.
FMK Turizm ofisi: 0531 552 38 42 veya 0212 632 11 44

Gezimize katılmak isterseniz, kesin kaydınızı almamız için toplam tur ücretini rezervasyon esnasında ödemeniz gerekmektedir.

*** Tüm kartlara 3-6 taksit imkanı***

Kaydınızı ve ödemenizi yapmanız için sizi www.senanlatistanbul.net sitesine yönlendireceğiz. İster Havale/EFT ile, isterseniz de kredi kartınız ile tek çekim veya tüm kartlara taksit imkanından faydalanarak ödemenizi yapabilirsiniz ve kayıt formunu doldurabilirsiniz.

Havale/EFT için:
Hesap Sahibi:
Kybele Taşımacılık İnş. Tur. San. ve Tic. Ltd. Şti.
Denizbank Kocamustafapaşa şubesi
IBAN: TR78 0013 4000 0060 2385 6000 01

Havale veya EFT ile ödemenizi yaparsanız, işlem sonrası bize info@senanlatistanbul.com adresine mail göndererek veya 0531 552 38 42 no'lu telefona mesaj göndererek: isim, soyisim, TC kimlik no, Doğum tarihi, telefon numarası, kişi sayısı, katılmak istediğiniz tur ve tarihi, ve ödeme bilgisini bildirebilirsiniz.

Katılım ve İptal Koşulları : Lütfen dikkatle okuyunuz!

 • Rezervasyon için tur bedelinin tamamının ödenmiş olması gerekmektedir.
 • Bu gezimize 12 yaş altında çocuklar kabul edilmemektedir.
 • Gezimizin toplam katılımcı sayısı 14 kişi olacaktır ve rehberimiz ile birlikte 4 kişilik personel ekibi olacakatır.
 • Katılımcı sayısının 10 kişinin altında kalması durumunda tur iptal olacaktır ve bu durum tarafınıza turun başlangıcından en geç 20 gün öncesinde bildirilecektir. Ve böyle bir durumda ücretinizin tamamı tarafınıza iade edilecektir.
 • Turun başlangıç tarihinden 30 gün öncesine kadar yapılan iptallerde, %20 bir kesinti yapılır ve geri kalan ücret iade edilir.
 • Turun başlangıç tarihinden 29 - 20 gün öncesinde yapılan iptallerde %50 kesinti yapılarak geri kalan ücret iade edilir.
 • Turu başlangıç tarihine 19 gün kaladan itibaren yapılan iptallerde kesinlikle iade yapılmayacaktır.
 • Rehberimiz ve Tekne Kaptanımızın gerekli görüldüğü durumlarda tur içeriğini eksiltmeyecek şekilde, grubumuzun rahatı ve güvenliği için programda gerekli değişiklikleri yapmaya yetkili tek kişidir. Kaptan teknede en önemli otoritedir.
 • Tekne yaşamında ortak yaşam alanları ve birlikte yaşama uyumu en önemli hususlardandır, herkesin grubun huzuru ve mutluluğu için genel kurallara uyması ve gruba uyumlu olması gerekmektedir. Bu konuda herkes hassas davranmaya özen göstermelidir.
 • Bu gezide tek kişilik kabin konaklaması yoktur.
 • Teknede kesinlikle kabin numarası sözü verilmez, herkes geliş sırasına göre kabinlere yerleşecektir, her kabin genel olarak aynı standarda ve konfora sahiptir. Teknemizde genel olarak çift kişilik büyük yataklı kabinlerimiz mevcuttur. Bu sebeple size kesin olarak 2 ayrı yataklı veya kabin sözü verilmeyecektir. Lütfen bu konuda anlayış gösteriniz.
 • 1618 sayılı seyahat acentaları kanununa göre "zorunlu seyahat acentası mali sorumluluk sigortası" yapılır. Bu bir seyahat sağlık sigortası değildir. Ayrıca sağlık sigortası yaptırmanız size kalmıştır ve tavsiye edilir.
 • Bu tura kayıt yaptıran herkes bu koşulları kabul etmiş sayılır.

Teknelerimizin Genel Özellikleri:

 • Bu turumuz için kiraladığımız gulet yatlarımız genelde 25-30 metre arası uzunluk ve 8metre ene sahip 3 tecrübeli personeli olan teknelerdir.
  6 Double Kabin, 2 Twin Kabin olmak üzere birbirinden şık ve rahat, kendine ait duş, WC ve kliması olan yatımız 8 kamaraya sahiptir. 2 x 360 Hp. Beygirlik motoru ve 2 x 46 Kva jeneratöre sahiptir. Mürettebat için ayrı yaşam alanları, tam teşekküllü mutfak, açık ve kapalı yemek yeme alanları , dinlenme alanları ve Amerikan bar mevcuttur. Tüm misafirlere yetecek miktarda güneşlenme minderleri, sandalye ve servis takımları mevcuttur. Mavi Yolculuk misafirlerimize konforu, lüksü ve huzuru bir arada yaşatan bu yatımız 10 deniz miline erişmektedir. Ayrıca salonda LCD TV, DVD oynatıcı, müzik seti siz değerli mavi yolculuk konuklarımızın hizmetindedir.

 

Sen Anlat İstanbul
FMK Turizm

Aksaray Caddesi no:14 Nami Bey iş hanı Kat:4 Daire:15 Laleli - Istanbul

Gsm: +90 531 552 38 42


info@senanlatistanbul.com

Sen Anlat İstanbul
, FEMEKA Turizme bağlı, A7323 üye numarasıyla TURSAB üyesidir.