• Fotoğrafları
  • Tur Programı
  • Fiyat Ayrıntıları
  • Ödeme ve Kayıt

Kuzguncuk Beylerbeyi Gezisi

Fotoğraflara tıklayarak büyütebilirsiniz!

Kuzguncuk Beylerbeyi Gezisi Kuzguncuk Beylerbeyi Gezisi Kuzguncuk Beylerbeyi Gezisi Kuzguncuk Beylerbeyi Gezisi Kuzguncuk Beylerbeyi Gezisi Kuzguncuk Beylerbeyi Gezisi Kuzguncuk Beylerbeyi Gezisi Kuzguncuk Beylerbeyi Gezisi Kuzguncuk Beylerbeyi Gezisi Kuzguncuk Beylerbeyi Gezisi Kuzguncuk Beylerbeyi Gezisi Kuzguncuk Beylerbeyi Gezisi Kuzguncuk Beylerbeyi Gezisi

 

Kuzguncuk Beylerbeyi Gezisi

Tur Tarihleri: 2 Ekim Pazar
FMK Tour ile geziyoruz... Güncel tur takvimi için tıklayınız

Yüzyıllar boyu çan, ezan, hazan seslerinin birbirine karıştığı Kuzguncuk ve bol oksijenli havasıyla nice imparatorların,sultanların  hastalıklarına şifa olmuş Beylerbeyi... İstanbul gibi koca bir metropolün ortasında, Boğaz’ın hemen kıyısında, koca çınarların ve mis kokulu rengarenk çiçeklerin arasında huzur bulacağınız şirin mi şirin bir semti, huzurlarınızda Kuzguncuk semti ve güzellikleri… Kuzguncuk: dinlerin barıştığı küçük Kudüs...

Gezimiz Kültür ve Turizm Bakanlığından kokartlı rehber eşliğinde yapılır, yürüyüş ve kültür gezisidir. Sabah 10:00'da Üsküdar'da buluşarak başlar ve akşam 17:00 civarlarında biter.

Buluşma yeri ve saati: Sabah 10:00'da Üsküdar Meydanında 3.Ahmet Çeşmesi önünde.
Bilgi ve kayıt için 0531 552 38 42
Kayıt için arayarak, SMS ile veya Whatsapp ile katılmak istediğiniz gezi ve katılımcı isim ve soyisimlerini göndermeniz yeterlidir.

Gezilecek yerler:
Üsküdar Meydanında 3.Ahmet çeşmesi önünde buluşuyoruz ve gezimize Mimar Sinan'ın muhteşem bir eseri olan Mihrimah Sultan külliyesi ile başlıyoruz. Ardında İstanbul'un Kuş saraylarıyla en ünlü yapısı Valide Sultan külliyesini geziyoruz, bu muhteşem minik kuş evlerini fotoğrafladıktan sonra Paşa limanı parkı ve Tekel Fabrikası binalarının önünden geçerek yapılacak 1 km'lik kısa bir yürüyüşün ardından Kuzguncuk'a varıyoruz. Gezeceğimiz ve göreceğimiz yerler arasında, Kuzguncuk iskelesi, İcadiye, Beth Yaakov sinagogu (dışarıdan), Kuzguncuk camii, Surp Krikor Lusavoriç Ermeni kilisesi, Ekmek Teknesi, Perihan Abla sokağı, Üryanizade sokağı ve cumbalı Osmanlı evleri, Hagios Panteleimon kilisesi, Bostan, Sanat ve tasarım atölyeleri, Cemil Molla köşkü, Marco Paşa köşkü... Öğle yemeği için Kuzguncukta serbest zaman verilecektir. Yemek sonrası toplu taşıma kullanarak Beylerbeyi'ne doğru 15 dakikalık bir yolculuğa çıkıyoruz. Beylerbeyi sarayını gezeceğiz ve son olarak Beylerbeyi sokakları ve iskelesi... Ve yol boyunca daha nice yapı ve hikayeler.
Gezimiz yürüyerek yapılacaktır ve saat 16:00 - 17:00 civarlarında bitecektir.

Bu binaların bir kısmı yalnızca dışarıdan görülebilmektedir.

Not: 
-Gezi programında yazılı olan yerlerin bazılarının içine girilmeden, sadece önünde anlatım yapılıp devam edilecektir. Sebebi ise müze vasfı olmaması ve ziyarete kapalı olmasıdır.
- Gezimizin tamamı yürüyerek yapılmaktadır. Bu sebeple rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edin. Bu gezi yürüme sıkıntısı çekenler için uygun değildir.
- Şapka, güneş kremi, ve su vs taşımak için küçük bir sırt çantası getirmenizi tavsiye ederiz.
- Kadın katılımcılarımızın yanlarında şal getirmeleri rica olunur. İbadethanelere giriş için...

Gezilerimizi ve paylaşımlarımızı takip etmek için instagram sayfamız:
https://www.instagram.com/senanlatistanbul/

Kuzguncuk Beylerbeyi Gezisi

Tur Ücreti: kişi başı 180 TL'dir.
18 Yaş altı çocuklar için yetişkin yanında olmak şartıyla 70TL'dir.

Fiyata dahil olanlar:
- Programda belirtilen gezi ve ziyaretler,
- FMK Tour rehberlik hizmeti,
- Çeşitli yapılara yapılacak bağışlar.
- Kişiye özel kulaklı seti, rehberimiz bir yaka mikrofonuna konuşur ve siz kablosuz cihazdan rahatlıkla dinleyebilirsiniz. Kablosuz cihaza takabilmeniz amacıyla kendi cep telefonu kulaklık kablonuzu getirmenizi rica ediyoruz (iphone kulaklığı uyumlu değildir). Hijyen kuralları gereği kendi kulaklığı olmayan misafirlerimize tek kullanımlık kulaklık kablosu verilecektir ve 20 TL ücreti olacaktır.
- KDV.

Fiyata dahil olmayanlar:
- Öğle yemeği ücreti fiyata dahil değildir, ve yemek için serbest zaman verilecektir.
- Molalardaki içecekler.
- Beylerbeyi Sarayına giriş kişi başı 20 TL'dir. Müze kart geçerlidir. Kredi kartı ile ödeme kabul etmiyorlar.
- Ulaşım.

Kuzguncuk Beylerbeyi Gezisi

- Rezervasyon hakkında bilgi ve yardım almak için bizi arayabilirsiniz.
FMK Turizm ofisi: 0531 552 38 42 veya 0212 632 11 44

- Gezimize katılmak için arayarak isimlerinizi yazdırmanız yeterlidir.

- Dilerseniz whatsapp üzerinden katılımcı isim ve soyisimlerini ve katılmak istediğiniz tur ve tarihini yazarsanız kaydınızı aldığımıza dair size geri dönüş yaparız.

- Ödemenizi tur gününde nakit olarak yapabilirsiniz. Bu gezi için sizden herhangi bir ön ödeme talep edilmemektedir.

- Eğer ki isiminizi yazdırmış olduğunuz halde katılamayacak olursanız, lütfen bizi arayarak bilgilendiriniz.

- Bilgi almak için info@senanlatistanbul.com adresine mail de gönderebilirsiniz.

- Önemli not: Tur programında yazılı olup da kapalı olduğu için içine girilemeyen yapılar konusunda rehberlerimizle tartışmaya girilmesi gereksizdir. Böyle durumlarda rehberlerimizin yapacağı bir şey yoktur. Kurumlar veya ibadethaneler önceden bildirim yapmaksızın kapılarını kapatabiliyor. Her yere girebilme garantisini maalesef veremiyoruz. Bilgilerinize önemle arz ederiz.

 

kiralık karavan
Sen Anlat İstanbul
FMK Turizm

Aksaray Caddesi no:14 Nami Bey iş hanı Kat:4 Daire:15 Laleli - Istanbul

Gsm: +90 531 552 38 42


info@senanlatistanbul.com

Sen Anlat İstanbul
, FEMEKA Turizme bağlı, A7323 üye numarasıyla TURSAB üyesidir.