• Fotoğrafları
 • Tur Programı
 • Fiyat Ayrıntıları
 • Ödeme ve Kayıt

Kıyıköy Günübirlik Doğa Yürüyüşü - Kıyıköy Trekking Gezisi
Fotoğraflara tıklayarak büyütebilirsiniz!

Kıyıköy Trekking Kıyıköy Trekking Kıyıköy Trekking Kıyıköy Trekking Kıyıköy Trekking Kıyıköy Trekking Kıyıköy Trekking Kıyıköy Trekking Kıyıköy Trekking Kıyıköy Trekking Kıyıköy Trekking Kıyıköy Trekking Kıyıköy Trekking Kıyıköy Trekking Kıyıköy Trekking Kıyıköy Trekking Kıyıköy Trekking Kıyıköy Trekking Kıyıköy Trekking Kıyıköy Trekking Kıyıköy Trekking Kıyıköy Trekking Kıyıköy Trekking Kıyıköy Trekking Kıyıköy Trekking Kıyıköy Trekking Kıyıköy Trekking Kıyıköy Trekking Kıyıköy Trekking Kıyıköy Trekking Kıyıköy Trekking Kıyıköy Trekking Kıyıköy Trekking

 

 

Kıyıköy Doğa Yürüyüşü Ve Yüzme Turu - Kıyıköy Trekking Gezisi

Tur Tarihleri:
Güncel tur takvimi için tıklayınız
Bir Sen Anlat İstanbul etkinliğinde daha siz misafirlerimizle buluşuyoruz. Yeni Rotamız Antik Çağlar’dan günümüze kadar yaşamış imparatorluklar için önemli bir yer olan Kıyıköy. Eşsiz doğa manzaraları, harikulade limanı , ormanı ve bir çok mağaraları bulunan Kıyıköy, bugün 2000 kişilik nüfusu bulunan etrafı ormanlarla kaplı küçük bir balıkçı kasabasıdır. Bu güzel sahil kasabası Pabuç ve Kazan derelerinin ortasında orman ile denizin buluştuğu Karadeniz manzaralı bir tepeye kuruludur. Şehrin kalabalığından bir günlüğüne de olsa sizleri Kıyıköy de oksijen ve huzur depolamaya davet ediyoruz.

Araç kalkış yerleri: (Lütfen belirtilen saatten 10 dakika önce buluşma yerinde olunuz)
- 7:00 Kadıköy evlendirme dairesi önü.
- 7:20 Mecidiyeköy Finansbank önü. 
- 7:30 İncirli Ömür Plaza önü.

Tur Programı :
Son buluşma noktamızdan hareket ettikten sonra 160 Kilometre uzaklıkta olan Kıyıköy için yola çıkıyoruz. Turumuz hakkında genel bir brifing verilecek ve ardından aracımızda kahvaltılarımız için hazırlanan sandviçlerimizi alacağız.  Yolculuğumuz yaklaşık olarak 2 buçuk saat sürecek. Dileyenler bu süre zarfında tur için enerji toplamak adına dinlenebilir. 1940’lara kadar Midye adını taşıyan bu yerleşim yerinin önceki ismi olan Medea’dan almaktadır. Kıyıköy Bizans’ta ve Osmanlı’da şuan kinden daha fazla nüfusa ve öneme sahip olmuştur. Kıyıköy’e varınca Bizans döneminde yapılmış surlar karşılayacak bizi. Burada aracımızdan inip marketten gerekli eşyalarımızı alacak ve yürüyüşümüze başlayacağız. Yürüyerek Kıyıköy Limana ineceğiz ve buradan ormana doğru yola koyulacağız. Bu doğa harikası yerde orman içerisinden yürüyüşe devam edeceğiz. Öğlen yanımızda bulunan sucuk ekmekleri yaktığımız ateşte pişirecek ve burada öğlen yemeğimizi alacağız. Orman içerisinde yürüyüşümüzün ardından göreceğimiz 2 küçük mağara olacak. Saat 15:00 gibi tekrardan limana ulaşacağız. Günün ödülü olarak Burada kısa bir fotoğraf molasının ardından 1 saatlik bir yüzme molamız olacaktır. Limanda dileyenler burada bulunan kabinlerde üstlerini değiştirip denize girebilecekler ve kısa bir güneş banyosu yapabileceklerdir. Molamızın ardından aracımıza biniyoruz 5 dakikalık bir yolculuğun ardından Kıyıköy surlarının dışına çıkıp Aya Nikola Manastırı’na varıyoruz. Dünya’nın en eski taş oyma manastırı olan bu yapıda Fotoğraflarımızı çekecek ve Son Noktamız olan Papuçdere’nin yanında bulunan cafe de çay ve kahvelerimizi içeceğiz. Bu duraktan sonra dönüş yoluna geçeceğimiz için buradan atıştırmalık bir şeyler yiyebilirsiniz. Molamızın ardından 18:00 civarında dönüş yoluna geçeceğiz. Trafik ve yol durumuna göre 21:00 civarlarında İstanbul’a varacağız. Bu güzel turda bizlere eşlik ettiğiniz için teşekkürlerimizi iletip , yeniden bir Sen Anlat İstanbul/Fmk Tour etkinliğinde görüşmek üzere veda edeceğiz.


Önemli not:
- Doğa yürüyüşü yapacağız. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
- Yürüyüş zorluk derecesi kolay - ortadır. Bu gezi kesinlikle yürümekte zorluk çekenler için uygun değildir.
- Yürüyüş sonunda denize girmek isteyenler yanlarında şort ve mayolarını getirebilirler. Sahilde üst değiştirme alanı vardır.
- Mevsim koşullarını düşünerek giyinin ( mutlaka şapkanız olsun, güneş gözlüğü, yağmurluk)
- Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz)
- Yanınızda yürüyüş batonu getirebilirsiniz. Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun. Özellikle Boğazlı yürüyüş botu ya da spor ayakkabı iyi olur. Kesinlikle yürüyüşe elverişsiz ayakkabı ile gelmeyiniz.!!!
- Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı)
- Yanınızda yedek t-shirt vb kıyafet alabilirsiniz.
- Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler, çerez, kuru meyve alabilirsiniz. Öğle yemeği doğada piknik şeklinde olacaktır.
- Varsa ilaçlarınız, güneş kremi, nemlendirici.

Gezilerimizden haberdar olmak sayfamızı takip etmeyi unutmayın: https://www.facebook.com/ senanlatistanbul/

- ***05315523842 no'lu telefona "haftalık bilgilendirme istiyorum" diye mesaj gönderirseniz, size haftada bir kere olmak üzere whatsapp'tan tur programlarımızı gönderebiliriz...***

 

Tur Ücreti: kişi başı 135 TL'dir.

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler

 • Grubumuza özel 25 kişilik midibüs, gidiş - geliş ulaşım.
 • Kahvaltı için sandviç ve meyve suyu.
 • Doğada öğle (Sucuk ekmek ızgara)
 • Doğa yürüyüşü rehberlik hizmetleri.

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

 • Şahsi harcamalar.
 • Dahil olarak belirtilenlerin dışında kalan herşey.

Rezervasyon hakkında bilgi ve yardım almak için bizi arayabilirsiniz.
FMK Turizm ofisi: 0531 552 38 42 veya 0212 632 11 44

Gezimize katılmak isterseniz, kesin kaydınızı almamız için toplam tur ücretini rezervasyon esnasında ödemeniz gerekmektedir.

Ödeme için ister kredi kartıyla online ödeme yapabilirsiniz, ister hesabımıza havale de yapabilirsiniz.
Kredi kartınızla online ödeme yapabilmeniz için 3D güvenlikli ödeme aracımızı kullanabilirsiniz.
Online ödeme yapmak için burayı tıklayınız.

Ödemenizi yaptıktan sonra info@senanlatistanbul.com adresine mail göndererek veya 0531 552 38 42 no'lu telefona mesaj göndererek: isim, soyisim, telefon numarası, kişi sayısı, katılmak istediğiniz tur ve tarihi, ve ödeme bilgisini bildirebilirsiniz.

Hesap Sahibi: Kybele Taşımacılık İnş. Tur. San. ve Tic. Ltd. Şti.
Denizbank Kocamustafapaşa şubesi
IBAN: TR78 0013 4000 0060 2385 6000 01

 • Rezervasyon için tur bedelinin tamamının ödenmiş olması gerekmektedir.
 • Gezimiz maksimum katılımcı sayısı 25 kişi olacaktır. Katılımcı sayısının 12 kişinin altında kalması halinde gezi iptal edilecektir ve ödenen ücretler iade edilecektir. Bu durum sizlere en geç geziden 3gün öncesine kadar bildirilecektir.
 • Turun başlangıç tarihinden 10 gün öncesine kadar yapılan iptallerde, ücretin tamamı iade edilecektir.
 • Turun başlangıç tarihinden 3 gün öncesine kadar yapılan iptallerde, ödenen ücretin %50'si iade edilecektir.
 • Son 72 saat içerisinden yapılan iptallerde herhangi bir ücret iadesi yapılmamaktadır.
 • Havanın yağışlı olması durumunda da gezi yine yapılır, fırtına söz konusu olmadığı sürece gezi iptal edilmez, buna hazırlıklı gelinmesi gerekir. Bu bir doğa yürüyüşüdür.
 • Bu geziye kayıt yaptıran herkes bu kuralları kabul etmiş sayılır.

 

 

kiralık karavan
Sen Anlat İstanbul
FMK Turizm

Aksaray Caddesi no:14 Nami Bey iş hanı Kat:4 Daire:15 Laleli - Istanbul

Gsm: +90 531 552 38 42


info@senanlatistanbul.com

Sen Anlat İstanbul
, FEMEKA Turizme bağlı, A7323 üye numarasıyla TURSAB üyesidir.