• Fotoğraflar
  • Tur Programı
  • Fiyat ve Ayrıntılar
  • Ödeme ve Kayıt

Kınalıada - Burgazada Doğa ve Kültür Gezisi

Fotoğraflara tıklayarak büyütebilirsiniz!

Kınalıada Burgazada Gezisi Kınalıada Burgazada Gezisi Kınalıada Burgazada Gezisi Kınalıada Burgazada Gezisi

Kınalıada Burgazada Gezisi Kınalıada Burgazada Gezisi Kınalıada Burgazada Gezisi Kınalıada Burgazada Gezisi Kınalıada Burgazada Gezisi Kınalıada Burgazada Gezisi Kınalıada Burgazada Gezisi Kınalıada Burgazada Gezisi Kınalıada Burgazada Gezisi Kınalıada Burgazada Gezisi Kınalıada Burgazada Gezisi Kınalıada Burgazada Gezisi Kınalıada Burgazada Gezisi Kınalıada Burgazada Gezisi Kınalıada Burgazada Gezisi Kınalıada Burgazada Gezisi Kınalıada Burgazada Gezisi Kınalıada Burgazada Gezisi Kınalıada Burgazada Gezisi Kınalıada Burgazada Gezisi Kınalıada Burgazada Gezisi Kınalıada Burgazada Gezisi Kınalıada Burgazada Gezisi Kınalıada Burgazada Gezisi Kınalıada Burgazada Gezisi Kınalıada Burgazada Gezisi Kınalıada Burgazada Gezisi Kınalıada Burgazada Gezisi Kınalıada Burgazada Gezisi

Kınalıada Burgazada Doğa ve Kültür Yürüyüşü Gezisi

Tur Tarihi: 20 Ağustos Cumartesi
Güncel tur takvimi için tıklayınız ... FMK Tour ile geziyoruz.
Buluşma saati ve yeri: 9:40 Kınalıada’da Şehir Hatları Vapur İskelesi.
Bilgi ve kayıt için: 0531 552 38 42

Biz bir günde 2 ada gezmeye hazırız, ya siz? Bahar aylarının gelmesiyle Marmara Adaları’nı gezmeye doyamayacağız. Romen Diyojen’in sürgün edildiği, Türkiye havasının en huzurlu ve nezih ortamlarından olan, Kınalıada ve Burgazada’yı bu güzel mevsimde sizlerle birlikte yürümek istedik. 

Adaya ulaşım:
Biz Eminönü'nden biniyoruz, isteyen bizimle gelir veya Kadıköy ve Bostancıdan da katılabilirsiniz.
Eminönü'nden 08:40 vapuru (TURYOL)
Kadıköy'den 08:55 vapuru (TURYOL)
Bostancı'dan 09:00 motoru (Mavi Marmara)
Önemli Not: Vapur saatleri geziden bir gün önce tekrar kontrol edilip, geziye kaydını yapmış olan misafirlerimiz bilgilendirilecektir.

Güzergah üzerinde ve civarında görülecek yerler arasında:
Kınalıada Camii, Hristos Manastırı (Romen Diyojen’in sürgün edildiği ve vefat ettiği yer) Panaya Rum Ortodoks Kilisesi, Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Kilisesi, ve Alsancak sahili bulunmaktadır. Çınaraltı’nda çay içeceğiz ve bu eşsiz ortamın huzurunu soluyacağız. Öğlene doğru vapura binerek Burgazada yolculuğuna çıkacağız. Bu kısa yolculukta, biraz önce soluduğumuz güzel havaya denizden esen rüzgarı da katacak öğle yemeği molasına geçiyoruz. Gezeceğimiz yerler arasında Sait Faik Müzesi (Cumartesi ve pazar günleri müze kapalıdır), Aya Yani Kilisesi, Burgazada Camii bulunuyor. Son olarak patika ve biraz yokuş bir yolu adanın en tepesine ulaşmak için yürüyeceğiz, Burada muhteşem bir manzara, bir kilise harabesi ve mezarlık var. Harika fotoğraflar çekebileceksiniz. Sonrasında ise dönüşe geçiyoruz ve saat 16:00 civarlarında sizinle vedalaşacağız. Dileyenler Kalpazankayaya 20-25 dakikalık bir yürüyüşle ulaşım güneşin batışına da kalabilirler. Dönüşte ise Eminönü veya Kadıköy vapurlarına binebilirsiniz. 

Not: Bu binaların bir kısmı yalnızca dışarıdan görülebilmektedir.
Bu gezinin Rehberi Kültür ve Turizm Bakanlığından Kokartlı Tur rehberi olacaktır.

Önemli not:
-Turumuz Saat 9:50'da Kınalı Ada'da buluşma noktasında başlar , tur bitimi 16:00 16:30 arasında Burgaz Ada merkezde bitecektir. (Kayıt yaptıran misafirlerimize geziden 1 gün önce güncel saatler paylaşılacaktır.)
- Katılımcılarımıza rehberi daha iyi dinlemeleri için kablosuz kulaklık cihazı dağıtılacaktır.
- Programda yazılı olan bazı yapılar sadece dışarıdan görülecektir, tadilatta olduğundan veya müze vasfı olmadığından kapalı olan yapılar olabilir. Bu durumda sadece dışarıdan anlatım yapılacaktır.
- Gezimizin tamamı yürüyerek yapılmaktadır. Bu sebeple rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edin. Bu gezi yürüyüş zorluğu çekenlere uygun değildir.
- Şapka, güneş kremi, su vs taşımak için küçük bir sırt çantası getirmenizi tavsiye ederiz.

Gezilerimizden haberdar olmak sayfamızı takip etmeyi unutmayın: İnstagram

Tur Ücreti: kişi başı 180 TL'dir.
18 Yaş altı katılımcılar için yetişkin yanında olmak şartıyla 70 TL'dir.

Fiyata dahil olanlar:
- Tur boyunca kokartlı rehberlik hizmeti.
- Gün içerisinde girilen çeşitli yapılara ödenen bağış ve bahşişler.
- Kişiye özel kulaklı seti, rehberimiz bir yaka mikrofonuna konuşur ve siz kablosuz cihazdan rahatlıkla dinleyebilirsiniz. Kablosuz cihaza takabilmeniz amacıyla kendi cep telefonu kulaklık kablonuzu getirmenizi rica ediyoruz (iphone kulaklığı uyumlu değildir). Hijyen kuralları gereği kendi kulaklığı olmayan misafirlerimize tek kullanımlık kulaklık kablosu verilecektir ve 20 TL ücreti olacaktır.
- KDV.

Fiyata dahil olmayanlar:
- Öğle yemeği.
- Molalardaki içecekler.
- Adaya ulaşım ve vapur ücretleri.

- Rezervasyon hakkında bilgi ve yardım almak için bizi arayabilirsiniz.
FMK Turizm ofisi: 0531 552 38 42

- Gezimize katılmak için arayarak isimlerinizi yazdırmanız yeterlidir.

- Ödemenizi tur gününde nakit olarak yapabilirsiniz. Bu gezi için sizden herhangi bir ön ödeme talep edilmemektedir.

- Eğer ki isiminizi yazdırmış olduğunuz halde katılamayacak olursanız, lütfen bizi arayarak bilgilendiriniz.

- Bilgi almak için info@senanlatistanbul.com adresine mail de gönderebilirsiniz.

- Önemli not: Tur programında yazılı olup da kapalı olduğu için içine girilemeyen yapılar konusunda rehberlerimizle tartışmaya girilmesi gereksizdir. Böyle durumlarda rehberlerimizin yapacağı bir şey yoktur. Kurumlar veya ibadethaneler önceden bildirim yapmaksızın kapılarını kapatabiliyor. Her yere girebilme garantisini maalesef veremiyoruz. Bilgilerinize önemle arz ederiz.

 

kiralık karavan
Sen Anlat İstanbul
FMK Turizm

Aksaray Caddesi no:14 Nami Bey iş hanı Kat:4 Daire:15 Laleli - Istanbul

Gsm: +90 531 552 38 42


info@senanlatistanbul.com

Sen Anlat İstanbul
, FEMEKA Turizme bağlı, A7323 üye numarasıyla TURSAB üyesidir.