• Fotoğrafları
 • Tur Programı
 • Fiyat Ayrıntıları
 • Ödeme ve Kayıt

Galata Karaköy Yahudi Tarihi ve Azınlık Yapıları Gezisi

Yahudi Mirası Gezisi Yahudi Mirası Gezisi Yahudi Mirası Gezisi Yahudi Mirası Gezisi Yahudi Mirası Gezisi Yahudi Mirası Gezisi Yahudi Mirası Gezisi Yahudi Mirası Gezisi Yahudi Mirası Gezisi Yahudi Mirası Gezisi Yahudi Mirası Gezisi Yahudi Mirası Gezisi Yahudi Mirası Gezisi Yahudi Mirası Gezisi Yahudi Mirası Gezisi Yahudi Mirası Gezisi Yahudi Mirası Gezisi Yahudi Mirası Gezisi Yahudi Mirası Gezisi Yahudi Mirası Gezisi Yahudi Mirası Gezisi

 

 

 

 

Galata Karaköy Yahudi Tarihi ve Azınlık Yapıları Gezisi

Tur Tarihi: 2 Ekim Pazar, 23 Ekim Pazar
Buluşma yeri ve saati:
Saat 9:45'de Galata Kulesinin altında Ceneviz Kafede buluşuyoruz.
Bilgi ve kayıt için: 0531 552 38 42 Kayıt olmak için sizden katılımcı isim ve soyisimleri ve katılmak istediğiniz geziyi whatsapp'tan göndermenizi rica ediyoruz.
Güncel tur takvimi için tıklayınız - FMK Tour ile geziyoruz.

Kentler bir çok unsurun bir araya gelmesiyle oluşmuştur, renklerin, kültürlerin, dillerin, dinlerin yaşandığı, kültürlerin birbirleriyle etkileşim halinde olduğu yerlerdir. Biz de bugün, İstanbul'umuzun övündüğümüz kültür mozaiğinin bir parçası olan Musevi azınlığının önemli bir semti olan Galata'yı onların anılarını ve hikayelerini dinleyerek gezeceğiz. Hikayemizin merkezinde Yahudilerle birlikte bu semtlerde bir zamanlar yaşamış olan Hristiyanlar ve Levantenler olacaktır.

Gezilecek yerler: 
Galata Kulesi Meydanı, Serdar-ı Ekrem Sokak ve Kırım İngiliz Kilisesi, 500. Yıl Vakfı Musevi Müzesi ve Neve Şalom Sinagogu (Giriş ücreti dahildir), Cenevizlilerin yöneticisi Podesta'nın binası ve Sen Piyer Han, Aşkenaz Terziler Sinagogu (Scneidertemple Sanat Merkezi), İngiliz Bahriye Hastanesi, Raymondo D'Aronco Laleli Çeşmesi, Avusturya Aşkenaz Sinagogu, eski Hamursuz Fırını, Yemek Molası, Osmanlı Bankası Binası, Karaköy Yeraltı Cami, Karaköy Rus Çatı Kiliseleri, Karaköy eski hanlar, Fatih Bedesteni ve Karaköy Arap Cami, ve yolumuzun üstünda daha nice yapılar...

Gezilerimiz Kültür ve Turizm Bakanlığından Kokartlı Tur rehberi eşliğinde yapılmaktadır. Bu gezinin rehberi Fatih Mehmet Koyun olacaktır.

Gezilerimizden haberdar olmak sayfamızı takip etmeyi unutmayın: https://www.instagram.com/senanlatistanbul/

Önemli Notlar:
- Gezimizde içerisi de gezilecek olan Sinagoglar 2 tanedir: Terziler Sinagogu ve Neve Şalom Sinagogudur. Sinagoga giriş için katılımcıların mutlaka yanlarında geçerli kimlik kartları bulunmalıdır.
- Galata Kulesi ziyareti programımıza dahil değildir, giriş saatleri turumuza uymamaktadır.
- Gezi programımızda bulunan yapıların bazılarına müze vasfına sahip olmadıkları için her zaman girmek mümkün olmayabilir.
- Çeşitli dini yapılara girebilmek için kadın katılımcılarımızın yanında eşarp bulundurmaları gerekmektedir.


Galata Karaköy Yahudi Tarihi ve Azınlık Yapıları Gezisi

Gezi ücreti kişi başı 200 TL'dir. 
Yetişkin yanında 18 yaş altı katılımcılar için ücret 100TL'dir.

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler:
- Profesyonel FMK Tour rehberlik hizmetleri.
- FMK Tour seyahat acentası hizmet bedeli.
- Müze giriş ücreti dahildir.
- Kişiye özel kulaklı seti, rehberimiz bir yaka mikrofonuna konuşur ve siz kablosuz cihazdan rahatlıkla dinleyebilirsiniz. Kablosuz cihaza takabilmeniz amacıyla kendi cep telefonu kulaklık kablonuzu getirmenizi rica ediyoruz (iphone kulaklığı uyumlu değildir). Hijyen kuralları gereği kendi kulaklığı olmayan misafirlerimize tek kullanımlık kulaklık kablosu verilecektir ve 20 TL ücreti olacaktır.
- Gün içerisinde girilecek bazı yapılara yapılacak bağış ve bahşiş ödemeleri.
- KDV.

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler
- Belirtilenlerin dışında kalan herşey.
- Öğlen yemeği.
- Şahsi harcamalar.
- Galata kulesine çıkış.

 

 

Galata Karaköy Yahudi Tarihi ve Azınlık Yapıları Gezisi

Rezervasyon hakkında bilgi ve yardım almak için bizi arayabilirsiniz. 
FMK Turizm ofisi: 0531 552 38 42

Gezimize katılmak isterseniz, sizden ricamız katılımcı isim ve soyisimleri ve katılmak istediğiniz geziyi whatsapp'tan göndermenizdir. Ödemenizi tur günü rehberimize nakit olarak yapabilirsiniz.

 • Hava durumunun yağışlı olması durumunda da gezimiz yapılır. Metereolojiden şiddetli yağış, fırtına ve acil durum uyarısı olmadığı sürece gezi iptal olmayacaktır.
 • Önemli Notlar:
  - Katılımcılarımızdan müze girişinde HES kodu sorulmaktadır ve on alınan önlemler kapsamında çift doz aşısı olmayanlar maalesef içeriye alınmamaktadırlar.
  - Gezimizde içerisi de gezilecek olan Sinagoglar 2 tanedir: Terziler Sinagogu ve Neve Şalom Sinagogudur.
  - Galata Kulesini Seyir tepesine grubumuzla birlikte gezmiyoruz. Galata Kulesi giriş saatleri bizim turumuza uyumamaktadır.
  - Gezi programımızda bulunan yapıların bazılarına müze vasfına sahip olmadıkları için her zaman girmek mümkün olmayabilir.

 Gezimize kayıt yaptıran herkes yukarıdaki koşulları kabul etmiş sayılır.

kiralık karavan
Sen Anlat İstanbul
FMK Turizm

Aksaray Caddesi no:14 Nami Bey iş hanı Kat:4 Daire:15 Laleli - Istanbul

Gsm: +90 531 552 38 42


info@senanlatistanbul.com

Sen Anlat İstanbul
, FEMEKA Turizme bağlı, A7323 üye numarasıyla TURSAB üyesidir.