• Fotoğraflar
  • Tur Programı
  • Fiyat Ayrıntıları
  • Ödeme ve Kayıt

Fatih Zeyrek Vefa Süleymaniye Gezisi

Fotoğraflara tıklayarak büyütebilirsiniz!

Fatih Vefa Zeyrek Süleymaniye Gezisi Fatih Vefa Zeyrek Süleymaniye Gezisi Fatih Vefa Zeyrek Süleymaniye Gezisi Fatih Vefa Zeyrek Süleymaniye Gezisi Fatih Vefa Zeyrek Süleymaniye Gezisi Fatih Vefa Zeyrek Süleymaniye Gezisi Fatih Vefa Zeyrek Süleymaniye Gezisi Fatih Vefa Zeyrek Süleymaniye Gezisi Fatih Vefa Zeyrek Süleymaniye Gezisi Fatih Vefa Zeyrek Süleymaniye Gezisi Fatih Vefa Zeyrek Süleymaniye Gezisi Fatih Vefa Zeyrek Süleymaniye Gezisi Fatih Vefa Zeyrek Süleymaniye Gezisi Fatih Vefa Zeyrek Süleymaniye Gezisi Fatih Vefa Zeyrek Süleymaniye Gezisi Fatih Vefa Zeyrek Süleymaniye Gezisi Fatih Vefa Zeyrek Süleymaniye Gezisi Fatih Vefa Zeyrek Süleymaniye Gezisi Fatih Vefa Zeyrek Süleymaniye Gezisi Fatih Vefa Zeyrek Süleymaniye Gezisi Fatih Vefa Zeyrek Süleymaniye Gezisi Fatih Vefa Zeyrek Süleymaniye Gezisi Fatih Vefa Zeyrek Süleymaniye Gezisi Fatih Vefa Zeyrek Süleymaniye Gezisi Fatih Vefa Zeyrek Süleymaniye Gezisi Fatih Vefa Zeyrek Süleymaniye Gezisi Fatih Vefa Zeyrek Süleymaniye Gezisi

 

 

Fatih Zeyrek Vefa Süleymaniye Gezisi


Tur Tarihleri: 12 Eylül Cumartesi...
Güncel tur takvimi için tıklayınız ...

Bu gezide şehrin binlerce yıllık tarihine bir yolculuğa çıkıyoruz. İstanbul'un Bizans dönemi olsun, Osmanlı dönemi olsun, imparatorlukların muhteşem yapılarının keşfindeyiz. Bu gezi hem mimari, hem de tarihi olarak zengin, görsel bir şölendir. Ayrıca, şehrin tarihi sokaklarında gezinip tatma fırsatı bulacağımız Fatih Sarmacısı, Vefa Bozacısı, Siirt Büryan Kebabı gibi lezzet duraklarımız damaklarımızı şenlendirecektir.

Buluşma yeri ve saati: 09:30 Vezneciler Metro istasyonu çıkışında buluşuyoruz.
Bilgi ve kayıt için 0531 552 38 42
Kayıt için arayarak, SMS ile veya Whatsapp ile katılmak istediğiniz gezi ve katılımcı isim ve soyisimlerini göndermeniz yeterlidir.

Gezimiz Kültür ve Turizm Bakanlığından kokartlı rehber eşliğinde yapılır, yürüyüş ve kültür gezisidir. Sabah 9:30'da Veznecilerde buluşarak başlar ve akşam 17:00 civarlarında biter.

Gezilecek yerler:
Aya Kyriotissa Kilisesi (Kalenderhane Cami), Şehzadebaşı Cami, Valens su kemerleri, Markianus Sütunu (Kız Taşı), Havariyyun Kilisesi (Fatih Cami), Fatih Kadınlar Pazarı ve yemek molası, Pantepoptes Kilisesi (Eski İmaret Cami), Pantokrator Manastır Kilisesi (Zeyrek Cami), Mehmed Emin Tokadi Hz Türbesi, Vefa Kilise Cami (Aya Prokopius - Molla Gürani Cami), Vefa Bozacısı, Süleymaniye Cami... Ve yol boyunca daha nice yapı ve hikayeler...
Gezimiz yürüyerek yapılacaktır ve saat 17:00 civarlarında bitecektir.
Not: 
- Gezi programında yazılı olan yerlerin bazılarının içine girilmeden, sadece önünde anlatım yapılıp devam edilecektir. Yapıların bazıları restorasyonda olabiliyor.
- Mevsim koşullarına göre şapka ve güneş kremi, yağmurluk bulundurmanız ve rahat ayakkabı giymeniz tavsiye edilir. Gün içerisinde bir kaç kez ayakkabılar çıkarılacağı için, bu durum göz önüne alınarak ayakkabı seçimi yapınız.

Bu gezide görülecek yapılar ibadethaneler olduğu için, uygun giyinilmesi rica olunur. Kadın katılımcılarımızın yanlarında eşarp bulundurmaları gerekir.

Gezilerimizi ve paylaşımlarımızı takip etmek için instagram sayfamız:
https://www.instagram.com/senanlatistanbul/

 

Fatih Zeyrek Vefa Süleymaniye Gezisi

Tur Ücreti: kişi başı 80 TL'dir.
18 yaş altı çocuklar için 30 TL'dir.

Fiyata dahil olanlar:

- Programda belirtilen gezi ve ziyaretler,
- FMK Tour rehberlik hizmeti,
- Kişiye özel kulaklı seti, rehberimiz bir yaka mikrofonuna konuşur ve siz kablosuz cihazdan rahatlıkla dinleyebilirsiniz.
- KDV.

Fiyata dahil olmayanlar:
- Öğle yemeği; yemek için serbest zaman verilecektir.
- Molalardaki içecekler.
- Gün içerisinde girilecek bazı yapılara yapılacak bağış ve bahşişler için tur günü kişi başı 10 TL toplanacaktır. Bu ücret herkes için geçerlidir.

 

Fatih Zeyrek Vefa Süleymaniye Gezisi

- Rezervasyon hakkında bilgi ve yardım almak için bizi arayabilirsiniz.
FMK Turizm ofisi: 0531 552 38 42 veya 0212 632 11 44

- Gezimize katılmak için arayarak isimlerinizi yazdırmanız yeterlidir.
- Dilerseniz whatsapp üzerinden katılımcı isim ve soyisimlerini ve katılmak istediğiniz tur ve tarihini yazarsanız kaydınızı aldığımıza dair size geri dönüş yaparız.

- Ödemenizi tur gününde nakit olarak yapabilirsiniz. Bu gezi için sizden herhangi bir ön ödeme talep edilmemektedir.

- Eğer ki isiminizi yazdırmış olduğunuz halde katılamayacak olursanız, lütfen bizi arayarak bilgilendiriniz.

- Bilgi almak için info@senanlatistanbul.com adresine mail de gönderebilirsiniz.

- Önemli not: Tur programında yazılı olup da kapalı olduğu için içine girilemeyen yapılar konusunda rehberlerimizle tartışmaya girilmesi gereksizdir. Böyle durumlarda rehberlerimizin yapacağı bir şey yoktur. Kurumlar veya ibadethaneler önceden bildirim yapmaksızın kapılarını kapatabiliyor. Her yere girebilme garantisini maalesef veremiyoruz. Bilgilerinize önemle arz ederiz.

Sen Anlat İstanbul
FMK Turizm

Aksaray Caddesi no:14 Nami Bey iş hanı Kat:4 Daire:15 Laleli - Istanbul
Tel: +90 212 632 11 44
Gsm: +90 531 552 38 42

info@senanlatistanbul.com
Sen Anlat İstanbul
, FEMEKA Turizme bağlı, A7323 üye numarasıyla TURSAB üyesidir.