• Fotoğraflar
 • Tur Programı
 • Fiyat Ayrıntıları
 • Ödeme ve Kayıt

MUHTEŞEM DOĞASI İLE HAZAR VADİSİ, BAĞ BOZUMU VE ŞARAP YAPIMI “ESKİ BAĞLAR“ ŞARAP MAHZENİ İLE ELAZIĞ - MALATYA GEZİSİ

2 gece 3 gün, THY uçağı ile gidiş dönüş dahil!
Fotoğraflara tıklayarak büyütebilirsiniz!

Elazığ Bağbozumu Turları Elazığ Bağbozumu Turları Elazığ Bağbozumu Turları Elazığ Bağbozumu Turları Elazığ Bağbozumu Turları Elazığ Bağbozumu Turları Elazığ Bağbozumu Turları Elazığ Bağbozumu Turları Elazığ Bağbozumu Turları Elazığ Bağbozumu Turları Elazığ Bağbozumu Turları Elazığ Bağbozumu Turları Elazığ Bağbozumu Turları Elazığ Bağbozumu Turları Elazığ Bağbozumu Turları Elazığ Bağbozumu Turları Elazığ Bağbozumu Turları Elazığ Bağbozumu Turları

MUHTEŞEM DOĞASI İLE HAZAR VADİSİ, BAĞ BOZUMU VE ŞARAP YAPIMI “ESKİ BAĞLAR“ ŞARAP MAHZENİ İLE ELAZIĞ - MALATYA GEZİSİ
2 gece 3 gün, THY uçağı ile gidiş dönüş dahil!

Tur Tarihleri:
+ 2 gece - 3 gün Türk Hava Yolları ile* (Gezimiz kesin hareketlidir)

***Tüm kartlara 3 - 6 taksit imkanı***

Toprağın tüm zenginliğini insana sunduğu Bağbozumu döneminde sizleri şarabın doğduğu topraklara, Türkiye'nin doğusuna toprakla buluşmaya, üzümü toplayıp şaraba dönüştürmeye, yöresel yemekler eşliğinde tadımlar yapmaya, ve bölgenin tarihini ve kültürünü keşfetmeye davet ediyoruz… Öküzgözü ve Boğazkere üzümleriyle şarabın doğduğu topraklara yolculuk... Elazığ'da 2 gün, Malatya'da 1 gün geçireceğimiz bu turumuzda katılımcılarımızı bambaşka deneyimler bekliyor. Cuma sabah 5:15 uçağıyla gidiyoruz ve pazar 20:00 uçağıyla dönüyoruz. Böylelikle bölgede dolu dolu 3 gün geçirmiş olacağız.

Tur programı
1.Gün
Sabah İstanbul-Elazığ 5.15 uçağı ile yolculuğumuz başlıyor. Saat 07:00 civarında havalimanına inmemiz ve bagaj işlemlerinin ardından bizi bekleyen Gurme ve Gastronomi Uzmanı Rehberimiz “Mehmet SEVEROĞLU” ile buluşarak, otobüsümüze yerleşip Harput’a doğru yola çıkıyoruz. Harput’ta alacağımız sabah kahvaltısının (Ekstra )  ardından Ulu Cami, Arap Baba Türbesi, Harput Kalesi, Meryem Ana Kilisesi, eski Harput ve Dabakhane’yi görüyoruz. Buradaki gezimizin ardından istikamet Keban…Fırat üzerinde yapılan ilk baraj olan Keban barajını görüyoruz sonrasında alabalık yetiştirme çiftliklerini gördükten sonra bölgenin meşhur çırçır şelalesi adıyla bilinen alabalık tesislerinde öğlen yemeği yiyip,doğal güzelliklerin keyfini çıkarıyoruz. Yemek molası ve gezimizin ardından artık istikamet otele yerleşme ve serbest zaman ve akşam yemeği otelimizde.

2. Gün
Sabah kalktıktan sonra otelde ayrılarak şaraphande kahvaltı yapmak üzere yola çıkıyoruz, İstikamet Hazar Vadisi “Eski Bağlar” www.eskibaglar.com.tr şarap bağları. Kahvaltı sonrası bağdan üzüm toplamaya başlıyoruz bizler için hazırlanmış sepetleri alarak Elazığ’ın meşhur üzümlerini toplamaya başlıyoruz. Sonrasında üzüm sıkma işlemi başlıyor, üzümün suyunu çıkardıktan sonra öğle yemeği, öğle yemeğimiz yöresel yemeklerden oluşuyor. Yemek sonrası şarap mayalama işlemini gerçekleştiriyoruz. Sonrası üzüm bağları arasında kısa bir treking ve Fotoğraf çekimlerimiz geçekleştiriyoruz. Sonrasında şarap hakkında bilgi paylaşımı ve tadım yaparak gün batımını seyrediyoruz. Akşam yemeği  için barbekü partisi hazırlanıyoruz sonrasında şarap ile ilgili sohbetler.. Konaklama otelimizde.

3.Gün
Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Malatya’ya doğru yol alıyoruz yol üzerinde Fırat’ın güzelliklerini keyif ile seyrederek Kömürhan köprüsünden geçerek kayısının başkenti Malatya’ya varıyoruz. İlk durağımız eski Malatya Battal Gazi burada Ulu Cami, Kanlı Kümbet, Silahtar Mustafa Paşa Kervan Sarayı, Sanat sokağı göreceğimiz yerler arasında Sonrasında Malatya merkez de öğle yemeği olarak Malatya’nın meşhur kağıt kebabının tadına bakıyoruz. Yemek Sonrası Kayısı alış verişi için kayısı pazarının yolunu tutuyoruz. Alış veriş sonrası durağımız Malatya Arkeoloji Müzesi, Müze sonrası durağımız Dünyada ilk kurulan şehir yönetiminin ve en eski yerleşim birimlerinden biri olan Aslan tepe’yi Ziyaret ediyoruz. Gezimiz sonrası saat 18.00 Havaalanına doğru yola koyuluyoruz….

İstanbul'da Sabiha Gökçende bizi Avrupa yakasına kadar çeşitli güzergahlara kadar götürmek üzere servis aracımız bekleyecektir. Burada herkesle başka bir Sen Anlat İstanbul - FMK Tour organizasyonunda buluşmak üzere veda ediyoruz.

Gidiş uçağımız Atatürk havalimanından 5:15'te kalkar, dönüş uçağımız Sabiha Gökçen havalimanınadır 20:00'de kalkar ve 21:40'ta Sabiha Gökçene iner. Dönüşte havalimanında dönüş servis güzergahımız Kadıköy evlendirme dairesi, Mecidiyeköy Finansbank ve İncirli Ömür plaza olacaktır.

Servis Hareket Saatleri:

Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı: 03:00
Mecidiyeköy Finansbank Önü: 03:15
İncirli Ömür Plaza: 03:30
Herkesin otobüs hareket saatin 10 dakika önce buluşma noktasında olması gerekmektedir.

Önemli Not: Rehberimiz gerekli görüldüğü durumlarda tur içeriğini eksiltmeyecek şekilde, grubumuzun rahatı ve güvenliği için programda gerekli değişiklikleri yapmaya yetkili tek kişidir.


Tüm çevre gezileri dahildir! Ekstra ödeme yok!

*İstanbul dışından bu geziye katılmak isteyip de uçak biletsiz paket almak isteyenler uçak bileti hariç ücreti fiyat sekmesinde mevcuttur.


MUHTEŞEM DOĞASI İLE HAZAR VADİSİ, BAĞ BOZUMU VE ŞARAP YAPIMI “ESKİ BAĞLAR“ ŞARAP MAHZENİ İLE ELAZIĞ - MALATYA GEZİSİ
2 gece 3 gün, THY uçağı ile gidiş dönüş dahil!

Tur Ücreti:
- Çift kişilik odada kişi başı:1250TL.
- Tek kişilik oda farkı 150 TL'dir.
- İstanbul dışından gezimize katılmak isteyip de uçak bileti hariç tur paketi isteyenlere kişi başı 400 TL uçaksız paket indirimi yapılır.**
*** Tüm kartlara 3 - 6 taksit imkanı***

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları ile İSTANBUL-ELAZIĞ ve Türk Hava Yolları ile MALATYA-SABİHA GÖKÇEN uçak biletleri dahildir.
 • Grubumuza özel lüks otobüs ile tüm ara ulaşımlar ve geziler.
 • 2 gece Elazığ Lüks Hotel Yarım Pansiyon Konaklama.
 • 2 Sabah Kahvaltısı ve 2 Akşam Yemeği
 • Şarap Tadımları.
 • Tüm çevre gezileri dahildir! Ekstra ödeme yok!
 • 3 tam gün Kültür ve Turizm Bakanlığından kokartlı profesyonel FMK Tour rehberlik hizmetleri. Rehberimiz Gurme Gastronomi Uzmanı Mehmet Severoğlu olacaktır.
 • 3 gün boyunca kablosuz kulaklık cihazı kullanımı, rehberimiz bir yaka mikrofonuna konuşur ve siz kulaklığınızla takip edebilirsiniz. Bu cihazlar gezimizin kalitesini 100% artıracaktır.
 • İstanbulda havalimanına gidiş ve dönüş için ilk gün ve son gün güzergah üzeri servis aracı.
 • 1618 sayılı acentalar konunu gereğince "zorunlu seyahat mali sorumluluk sigortası".
 • KDV dahildir.

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

 • Belirtilenlerin dışında kalan herşey.
 • İlk gün kahvaltı uçakta verilir dahildir, Harput'ta kahvaltı molası, 1. ve 3. gün öğle yemeği, 3. akşam yemeği dahil değildir.
 • İkramların ve tadım dışında içilen içecekler
 • Müze giriş ücretleri. Müzelerde Müze kart geçerlidir. Müze girişlerinden satın alabilirsiniz.
 • Şahsi harcamalar.
 • Bahşişler.

Bizim gezilerimizde araç içinde "rehberlik, şoför ücreti, yol, köprü, otopark" vb sebep gösterilerek herhangi bir ücret kesinlikle talep edilmez. Piyasada daha düşük ücretle turlar bulunabilir. Lütfen ücrete nelerin dahil olduğunu mutlaka karşılaştırınız!

** Uçak bileti hariç paketi satın alanlar ile Elazığ havalimanında veya şehir merkezinde buluşuyoruz. Hizmetimiz bu şekilde buluşarak başlar ve Elazığ'da dönüş için havalimanına gidiş saatinde sona erer.

 

 

MUHTEŞEM DOĞASI İLE HAZAR VADİSİ, BAĞ BOZUMU VE ŞARAP YAPIMI “ESKİ BAĞLAR“ ŞARAP MAHZENİ İLE ELAZIĞ - MALATYA GEZİSİ
2 gece 3 gün, THY uçağı ile gidiş dönüş dahil!

Rezervasyon hakkında bilgi ve yardım almak için bizi arayabilirsiniz.
FMK Turizm ofisi: 0531 552 38 42 veya 0212 632 11 44

Gezimize katılmak isterseniz, kesin kaydınızı almamız için toplam tur ücretini rezervasyon esnasında ödemeniz gerekmektedir.

*** Tüm kartlara 3 - 6 taksit imkanı***

Kaydınızı ve ödemenizi yapmanız için sizi www.senanlatistanbul.net sitesine yönlendireceğiz. İster Havale/EFT ile, isterseniz de kredi kartınız ile tek çekim veya tüm kartlara taksit imkanından faydalanarak ödemenizi yapabilirsiniz ve kayıt formunu doldurabilirsiniz.

Havale/EFT için:
Hesap Sahibi:
Kybele Taşımacılık İnş. Tur. San. ve Tic. Ltd. Şti.
Denizbank Kocamustafapaşa şubesi
IBAN: TR78 0013 4000 0060 2385 6000 01

Havale veya EFT ile ödemenizi yaparsanız, işlem sonrası bize info@senanlatistanbul.com adresine mail göndererek veya 0531 552 38 42 no'lu telefona mesaj göndererek: isim, soyisim, TC kimlik no, Doğum tarihi, telefon numarası, kişi sayısı, katılmak istediğiniz tur ve tarihi, ve ödeme bilgisini bildirebilirsiniz.

 • Rezervasyon için tur bedelinin tamamının ödenmiş olması gerekmektedir.
 • Gezimiz kesin kalkışlıdır. Katılımcı sayısını azlığı sebep gösterilerek iptal edilmez. Turun maksimum katılımcı sayısı 26 kişidir. Elazığ havalimanından itibaren seyahatlerimiz ve transferler 31 kişilik yeni model klimalı midibüsle yapılacaktır.
 • Turun başlangıç tarihinden 20 gün öncesine kadar yapılan iptallerde, uçak bileti ücretleri düşülerek geri kalan ücret iade edilir.
 • Turun başlangıç tarihinden 20 günden az kaldığı andan itibaren yapılan iptallerde iade yapılmamaktadır.
 • Rehberimiz gerekli görüldüğü durumlarda tur içeriğini eksiltmeyecek şekilde, grubumuzun rahatı ve güvenliği için programda gerekli değişiklikleri yapmaya yetkili tek kişidir.
 • Araçta kesinlikle yer numarası sözü verilmez, herkes geliş sırasına göre oturabilir.
 • 1618 sayılı seyahat acentaları kanununa göre "zorunlu seyahat acentası mali sorumluluk sigortası" yapılır. Bu bir seyahat sağlık sigortası değildir. Ayrıca sağlık sigortası yaptırmanız size kalmıştır ve tavsiye edilir.
 • Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
 • Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak, programda belirtilen heryeri göstermek şartı ile program akışında değişilik yapabilirler.
 • Tura katılım için FMK Tour tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Viyatravel sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 • FMK Tour, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. FMK Tour, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
 • Bu tura kayıt yaptıran herkes bu koşulları kabul etmiş sayılır.

 

 

kiralık karavan
Sen Anlat İstanbul
FMK Turizm

Aksaray Caddesi no:14 Nami Bey iş hanı Kat:4 Daire:15 Laleli - Istanbul

Gsm: +90 531 552 38 42


info@senanlatistanbul.com

Sen Anlat İstanbul
, FEMEKA Turizme bağlı, A7323 üye numarasıyla TURSAB üyesidir.