• Fotoğrafları
 • Tur Programı
 • Fiyat ve Ayrıntılar
 • Ödeme ve Kayıt

Yılbaşında Edirne - Vize - Kıyıköy Gezisi
Fotoğraflara tıklayarak büyütebilirsiniz!

Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi Yılbaşında Edirne Gezisi

 

 

Yılbaşında Edirne - Vize - Kıyıköy Gezisi


***Tüm kartlara 3-6-9 Taksit avantajıyla***

Tur Tarihleri: 31 Aralık - 1 Ocak. 1 Gece - 2 Gün
Buluşma yeri ve saati: Sayfanın en alt kısmında araç buluşma ve toplama noktaları belirtilmiştir.

“Yeni yıla nasıl girerseniz tüm yılınız öyle geçer.” sözü boşuna söylenmemiş bunca yıldır,öyle değil mi?Bizler de yeni yıl için sizlere tarih, doğa, kültür ve eğlenceyle dopdolu harika bir tur programı yaptık. Bu turdan emin olun çok keyif alacaksınız!

Tur programı
1.gün
Camileri,çarşıları,köprüleri ve tarihi evleriyle kültürel mirasın en yoğun hissedildiği şehirlerden bir tanesi olan Edirne gezimiz için sabah İstanbul’dan hareket ediyoruz. Kumanyalarımız eşliğinde 3,5 saat sürecek yolculuğumuzdan ardından ilk olarak Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği Selimiye Cami’ni, müzesini ve arastasını ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretlerimizin ardından nefis tava ciğeri ve satır etiyle meşhur Edirne’de öğle yemeği için 1 saatlik serbest zaman veriyoruz. Ardından Eski Camii ve Üç Şerefeli Cami’ni dışarıdan fotoğraflayıp Avrupa Müze Ödülüne sahip II.Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Akıl hastalarının tedavisinde su sesleri, hoş ezgileri ve dinginliğiyle etkili olan bu müzede keyifli dakikalar geçireceğiz. Sonrasında yüzyıllardır devam eden Kırkpınar yağlı güreşlerinin yapıldığı meydanı geziyor ve Sarayiçi’nde Yeni Saray’ın bulunduğu yerde bir fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molalarımızdan sonra Edirne’nin hayat damarları olan Tunca ve Meriç nehri üzerinden geçerek Karaağaç’a ulaşıyoruz. Meriç nehrine sadece 2 km uzaklıkta bulunan bu eski Rum köyünde 1998 yılında açılışı yapılan Lozan anıtını ve eskiden tren istasyonu olarak kullanılan şimdilerde ise Trakya Üniversitesi tarafından kullanılan binayı ve türkülere konu olan o meşhur kara treni görüyoruz. Karaağaç ziyaretimizin ardından aracımıza biniyor ve akşam tarihi bir meyhanede muhteşem bir fasıl eşliğinde gerçekleştireceğimiz renkli yılbaşı kutlamamıza enerji depolamak için dinlenmek üzere odalarımıza çekiliyoruz.

2.gün
Sabah kahvaltımızın ardından aracımızla iki saatlik saatlik yolculuğun ardından ‘CİTTASLOW’(sakin şehir) ünvanına sahip on ilçemizden birisi olan Vize’ye hareket ediyoruz. Dünyanın en büyük su yolunun başlangıç noktasında bulunan bu şirin ilçemizde Justinianus’un izinden giderek , bugün camiye çevrilmiş olan küçük Ayasofya kilisesini ziyaret ediyor, sonrasında da savunma amaçlı yapılan şehir surlarını, Trakya bölgesinin bilinen ilk ve tek antik tiyatrosunu ve nostaljik taş evlerini görüyoruz. İlçe merkezinde alacağımız öğle yemeğinin ardından 35-40 dakikalık bir yolculuk sonrasında Kıyıköy’e varıyoruz. İlk olarak denizcilerin koruyucusu olduğuna inanılan Aziz Nikola’ya adanmış, aslında pagan izleri de taşıyan bir Bizans manastırını gezeceğiz. Yekpare bir kayaya oyulmuş bu manastırdan ayrılarak yürüyüşe devam edeceğiz ve Pabuçdere’nin florasına ve faunasına yakından tanıklık edeceğiz. Ardından fotoğraf meraklılarının çok beğeneceğini tahmin ettiğimiz Şahin Tepesine çıkıyoruz. Kıyıköy’ün tüm güzelliklerini keşfedeceğimiz  bu noktada vereceğimiz fotoğraf molasından sonra İstanbul’a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde İstanbul'a varıyor ve siz değerli misafirlerimizi tekrardan alınış noktalarına bırakıyor, ve bir sonraki FMK Tour organizasyonunda görüşmek üzere diyerek veda ediyoruz.

Araç kalkış yerleri: (Belirtilen saatten 10 dakika önce buluşma yerinde olunuz)
- 7:00 Kadıköy evlendirme dairesi önü.
- 7:20 Mecidiyeköy Finansbank önü.
- 7:30 İncirli Ömür Plaza önü.

Otel konaklaması: Efe Boutique Hotel'de 1 gece sabah kahvaltısı dahil tek veya çift kişilik standart oda konaklama.

Yılbaşı gecesi programı:
Gazi Baba Meyhanesi Yılbaşı menüsü: Otelimize 10 dakika yürüme mesafesindedir.
Gece boyunca canlı müzik (Darbuka, klarnet, keman ve ud)
- Ordövr Tabağı: Beyaz peynir, sarma, borani, acılı ezme, amerikan salatası, mamzana
- Masalarda: Mevsim salata, pilaki, ıspanak, kereviz, közde patlıcan
- Ara sıcak: Paçanga böreği, arnavut ciğeri
- Ana yemek: Hindi kestaneli pilav, kuzu kavurma
- Mevsim meyvesi, tatlı
- Sınırsız içecek: meşrubat ve alkollü yerli içki (rakı, bira, kırmızı ve beyaz şarap, vodka)

Tur Ücreti:
- Yılbaşı gece programı dahil, çift kişilik odada kişi başı: 490 TL.
- Yılbaşı gece programı hariç, çift kişilik odada kişi başı 330TL.
- Tek kişilik oda farkı 50 TL'dir.
***Tüm kartlara 3-6-9 Taksit avantajıyla***

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler

 • Grubumuza özel lüks otobüs ile ulaşım.
 • 1 gece Efe Boutique Hotel'de kahvaltı dahil konaklama.
 • 2 gün Kültür ve Turizm Bakanlığından kokartlı profesyonel FMK Tour rehberlik hizmetleri.
 • Yılbaşı gecesi eğlence programı, yemek ve sınırsız içki.(seçmeli)
 • İlk gün araçta kahvaltı ikramı (sandviç, kek ve meyve suyu)
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
 • 1618 sayılı acentalar konunu gereğince "zorunlu seyahat sigortası".

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

 • Belirtilenlerin dışında kalan herşey.
 • Öğle yemekleri. Serbest zaman verilir, rehberimiz tavsiyelerde bulunur.
 • Şahsi harcamalar.

Rezervasyon hakkında bilgi ve yardım almak için bizi arayabilirsiniz.
FMK Turizm ofisi: 0531 552 38 42 veya 0212 632 11 44

Gezimize katılmak isterseniz, kesin kaydınızı almamız için toplam tur ücretini rezervasyon esnasında ödemeniz gerekmektedir.

***Tüm kartlara 3-6-9 Taksit avantajıyla***

Ödeme için ister kredi kartıyla online ödeme yapabilirsiniz, ister hesabımıza havale de yapabilirsiniz.
Kredi kartınızla online ödeme yapabilmeniz için 3D güvenlikli ödeme aracımızı kullanabilirsiniz.
Online ödeme yapmak için burayı tıklayarak ödeme sayfamıza ulaşabilirsiniz.

 • Rezervasyon için tur bedelinin tamamının ödenmiş olması gerekmektedir.
 • Gezimiz Katılımcı sayısının 15 kişinin altında kalması halinde gezi iptal edilecektir ve ödenen ücretler iade edilecektir. Bu durum sizlere en geç geziden 3 gün öncesine kadar bildirilecektir.
 • Turun başlangıç tarihinden 10 gün öncesine kadar yapılan iptallerde, ücretin tamamı iade edilecektir.
 • Turun başlangıç tarihinden 3 gün öncesine kadar yapılan iptallerde, ödenen ücretin %50'si iade edilecektir.
 • Son 72 saat içerisinden yapılan iptallerde herhangi bir ücret iadesi yapılmamaktadır.

 

 

kiralık karavan
Sen Anlat İstanbul
FMK Turizm

Aksaray Caddesi no:14 Nami Bey iş hanı Kat:4 Daire:15 Laleli - Istanbul

Gsm: +90 531 552 38 42


info@senanlatistanbul.com

Sen Anlat İstanbul
, FEMEKA Turizme bağlı, A7323 üye numarasıyla TURSAB üyesidir.