• Fotoğrafları
  • Tur Programı
  • Fiyat Ayrıntılar
  • Ödeme ve Kayıt

Tekfur Sarayı'ndan Yedikule Zindanları'na İstanbul Surları Gezisi

Fotoğraflara tıklayarak büyütebilirsiniz!

Bizans Surları Gezisi Bizans Surları Gezisi Bizans Surları Gezisi Bizans Surları Gezisi Bizans Surları Gezisi Bizans Surları Gezisi Bizans Surları Gezisi Bizans Surları Gezisi Bizans Surları Gezisi Bizans Surları Gezisi Bizans Surları Gezisi Bizans Surları Gezisi Bizans Surları Gezisi Bizans Surları Gezisi Bizans Surları Gezisi Bizans Surları Gezisi Bizans Surları Gezisi Bizans Surları Gezisi Bizans Surları Gezisi Bizans Surları Gezisi Bizans Surları Gezisi Bizans Surları Gezisi Bizans Surları Gezisi Bizans Surları Gezisi Bizans Surları Gezisi Bizans Surları Gezisi Bizans Surları Gezisi Bizans Surları Gezisi Bizans Surları Gezisi Bizans Surları Gezisi Bizans Surları Gezisi Bizans Surları Gezisi

 

 

Yedikule Zindanları'ndan Tekfur Sarayı'na İstanbul Surları Gezisi

Turun Düzenlendiği Tarih: 27 Şubat Pazar

Güncel tur takvimi için tıklayınız
Tarihi yarımadayı kuşatan surlar, şehrin savunması amacıyla karadan ve denizden şehri kucaklamış ve uzunca bir süre dayanarak hiçbir orduya geçit vermemiştir. Ta ki Fatih Sultan Mehmet surların önüne dikilene kadar... Planlanması 4 yıl süren surların yapımı için 8 bin işçi 5 yıl geceli gündüzlü çalışmıştı. 413 yılından 1453’e kadar bu surlar Avarlar’dan Araplar’a, Hunlar’dan Peçenekler’e, Bulgarlar’dan Macarlar’a, Haçlılar’dan Osmanlılar’a kadar 29 defa kuşatılmış; her kuşatma destansı hikayesini surların duvarlarına, kulelerine, kapılarına bırakmıştı... Surlar, çetindir; aşılması güçtür, güç göstergesidir. Fiziki surların yanı sıra bir de şehrin anlamını ele vermeyen, gizleyen, mahreme kapatan duvarları vardır İstanbul'un. Buyrun bu destansı yapıları birlikte keşfedelim...

Gezimiz Kültür ve Turizm Bakanlığından kokartlı rehber eşliğinde yapılır, yürüyüş ve kültür gezisidir. Sabah 9:30'da Kazlıçeşme Marmaray Durağı çıkışında buluşarak başlar ve akşam 17:00 civarlarında biter.
Bilgi ve kayıt için 0531 552 38 42
Kayıt için arayarak, Whatsapp ile katılmak istediğiniz gezi ve katılımcı isim ve soyisimlerini göndermeniz yeterlidir.

Gezilecek yerler:
Yedikule Zindanları, Balıklı Rum ve Ermeni Mezarlıkları, Balıklı Ayazması, Manastır Cafe’de dinlenme, Sulukule, Sulukule Kapısı, Lykos Deresi Vadisi (Bayrampaşa deresi), Surlar boyunca askeri ve sivil kapılar, Levon Vartuhyan İlköğretim Okulu, Surp Nigoğayos Ermeni Kilisesi, Gazi Ahmet Paşa Camii, Topkapı (Aya Romanos), Topkapı Sosyal Tesisi Surları gezisi ve yemek molası, Mevlevihane, Süryani Mezarlığı ve Kilisesi, Mihrimah Sultan Camii ve Kulliyesi, Edirnekapı (içeriden ve dışarıdan surlara genel bakış), Aya Yorgi Kilisesi... Yol boyunca daha nice yapı ve hikayeler.
Gezimiz yürüyerek yapılacaktır ve saat 17:00 civarlarında bitecektir.

Not: 
- Bu gezi yürümekte zorluk çekenlere uygun değildir. Lütfen Spor ayakkabı ile geliniz.
- Zamanı verimli kullanmak ve uzun yürüyüş mesafesini azaltmak adına gün içinde 2 duraklığına tramvay kullanılabilecektir.
- Bu gezinin lideri kültür ve turizm bakanlığından kokartlı tur rehberi olacaktır.
- Şapka, güneş kremi, ve su vs taşımak için küçük bir sırt çantası getirmenizi tavsiye ederiz.
- Kadın katılımcılarımızın yanlarında şal getirmeleri rica olunur. İbadethanelere giriş için...

Gezimizde bazı yapılara müze vasfı olmadığından girmek mümkün olmayabilir, sadece dışarıdan görülebilirler.

Gezilerimizden haberdar olmak için instagram sayfamızı takip etmeyi unutmayın: İnstagram

 

 

Tekfur Sarayı'ndan Yedikule Zindanları'na İstanbul Surları Gezisi

Tur Ücreti: kişi başı 150 TL'dir.
18 yaş altı çocuklar için 60 TL'dir.

Fiyata dahil olanlar:
- Programda belirtilen gezi ve ziyaretler,
- FMK Tour rehberlik hizmeti,
- Kişiye özel kulaklı seti, rehberimiz bir yaka mikrofonuna konuşur ve siz kablosuz cihazdan rahatlıkla dinleyebilirsiniz. Kablosuz cihaza takabilmeniz amacıyla kendi cep telefonu kulaklık kablonuzu getirmenizi rica ediyoruz (iphone kulaklığı uyumlu değildir). Hijyen kuralları gereği kendi kulaklığı olmayan misafirlerimize tek kullanımlık kulaklık kablosu verilecektir ve 5 TL ücreti olacaktır.
- KDV dahildir.

Fiyata dahil olmayanlar:
- Öğle yemeği.
- Kariye Müzesi giriş ücreti. Müze kartı olanlar ücretsiz girebilirler. Müze kartını Kariye girişinden satın alabilirsiniz.

 

 

Tekfur Sarayı'ndan Yedikule Zindanları'na İstanbul Surları Gezisi

- Rezervasyon hakkında bilgi ve yardım almak için bizi arayabilirsiniz.
FMK Turizm ofisi: 0531 552 38 42

- Gezimize katılmak için arayarak isimlerinizi yazdırmanız yeterlidir.
- Dilerseniz whatsapp üzerinden katılımcı isim ve soyisimlerini ve katılmak istediğiniz tur ve tarihini yazarsanız kaydınızı aldığımıza dair size geri dönüş yaparız.

- Ödemenizi tur gününde nakit olarak yapabilirsiniz. Bu gezi için sizden herhangi bir ön ödeme talep edilmemektedir.

- Eğer ki isiminizi yazdırmış olduğunuz halde katılamayacak olursanız, lütfen bizi arayarak bilgilendiriniz.

- Bilgi almak için info@senanlatistanbul.com adresine mail de gönderebilirsiniz.

- Önemli not: Tur programında yazılı olup da kapalı olduğu için içine girilemeyen yapılar konusunda rehberlerimizle tartışmaya girilmesi gereksizdir. Böyle durumlarda rehberlerimizin yapacağı bir şey yoktur. Kurumlar veya ibadethaneler önceden bildirim yapmaksızın kapılarını kapatabiliyor. Her yere girebilme garantisini maalesef veremiyoruz. Bilgilerinize önemle arz ederiz.

 

kiralık karavan
Sen Anlat İstanbul
FMK Turizm

Aksaray Caddesi no:14 Nami Bey iş hanı Kat:4 Daire:15 Laleli - Istanbul

Gsm: +90 531 552 38 42


info@senanlatistanbul.com

Sen Anlat İstanbul
, FEMEKA Turizme bağlı, A7323 üye numarasıyla TURSAB üyesidir.