• Fotoğraflar
  • Tur Programı
  • Fiyat Ayrıntıları
  • Ödeme ve Kayıt

Belgrad Ormanları Trekking - Bentler Tabiat Parkı Gezisi

Fotoğraflara tıklayarak büyütebilirsiniz!

Belgrat ormanı Trekking Gezisi Belgrat ormanı Trekking Gezisi Belgrat ormanı Trekking Gezisi Belgrat ormanı Trekking Gezisi Belgrat ormanı Trekking Gezisi Belgrat ormanı Trekking Gezisi Belgrat ormanı Trekking Gezisi Belgrat ormanı Trekking Gezisi Belgrat ormanı Trekking Gezisi Belgrat ormanı Trekking Gezisi Belgrat ormanı Trekking Gezisi Belgrat ormanı Trekking Gezisi Belgrat ormanı Trekking Gezisi Belgrat ormanı Trekking Gezisi Belgrat ormanı Trekking Gezisi Belgrat ormanı Trekking Gezisi Belgrat ormanı Trekking Gezisi Belgrat ormanı Trekking Gezisi Belgrat ormanı Trekking Gezisi Belgrat ormanı Trekking Gezisi Belgrat ormanı Trekking Gezisi Belgrat ormanı Trekking Gezisi Belgrat ormanı Trekking Gezisi Belgrat ormanı Trekking Gezisi Belgrat ormanı Trekking Gezisi Belgrat ormanı Trekking Gezisi Belgrat ormanı Trekking Gezisi Belgrat ormanı Trekking Gezisi

 

 

Belgrad Ormanı - Bentler Tabiat Parkı Yürüyüşü - Trekking

Tur Tarihleri: 9 Ekim Pazar,
Güncel tur takvimi için tıklayınız

Sonbahar geldi. Bugünlerde etrafınızdakilerin iki gruba ayrıldığını görebilirsiniz, yazın bitişini kabullenmek istemeyenler ve sevinçle karşılayanlar. Pastel renkler yavaş yavaş doğadaki yerini almaya başladı. Sonbahar yürüyüş açısından da çok iyi bir mevsim. Havanın çok sıcak olmadığı bu günlerde hem yürüyüş yapıp hem de doğanın sanatçı yönünü hayranlıkla izleyebilirsiniz. Hangi gruba dahil olursanız olun ortada bir gerçek var; Belgrad Ormanı sonbaharda ayrı bir havaya bürünüyor. Biz de bu mevsimi fırsat bilip Belgrad ormanlarında "Bentler Tabiat Parkı" yöresinde muhteşem bir doğa yürüyüşüne çıkıyoruz.

Buluşma yeri ve saati: 9:30'da Hacıosman metro istasyonu çıkışı.
Taksimden de geçen Yenikapı - Hacıosman metrosuna binmeniz gerekir.

Sizlerle saat 09:30 da Hacıosman Metro Çıkışı önünde buluşuyoruz. Buradan Toplu taşıma otobüsüne binerek 15-20 dakikalık bir yolculuğun ardından Bahçeköy'e varıyoruz. Bahçeköy merkeze geçerek yürüyüşe başlayacağımız noktada son alışverişimizi yapıyoruz.

Kısa bir brifing sonrası Çantalarımızı sırtlanıp yürüyüşümüze başlıyoruz.

Tur Boyunca sürekli olarak dere yataklarını da göreceğiz. Başladıktan sonra çok dik olmayan çıkış ile yaklaşık 15 dakika sonra ilk bendimiz olan II.Mahmut göletine varıyoruz. Kısa bir molanın ardından orman içine dalıyoruz. Rotamız yer yer patika ve orman içi yollarda geçecek. Orman içinden yürüyüp 2. Bendimiz olan Valide Sultan Göleti ve Bendine ulaşıyoruz.

Yaklaşık 11-12 km sürecek tamamen orman içi yürüyüşümüze, ağaç renklerinin ve yapraklarının mükemmel süslediği yollardan geçerek, hem fotoğraflarımızı çekecek hem de bu güzel ortamı soluyacağız. Hava durumuna göre dinlenme süremizi belirleyeceğiz.

Öğlen diğer tarafına geçtiğimiz Valide Sultan Göleti'nin mükemmel manzarasında yemek için mola vereceğiz. Uygun yerde odun ateşınde çayımızı pişireceğiz ve çubuklarımızın ucuna sucuklarımızı takıp kızartıp afiyetle yiyeceğiz. Molamızın ardından tabana kuvvet diyor tekrardan ormanın derinliklerine dalıyoruz. Bitiş noktamıza ilerlerken son bendimiz olan I. Mahmut'un yaptırdığı Topuzlu Bendi'ne ulaşıyoruz. Bu bendimizi de gördükten sonra bitiş noktamız olan Bahçeköy Durağı'na doğru yola çıkıyoruz.

Siz değerli misafirlerimize ilk buluşma noktamız olan Bahçeköy Otobüs durağında bir sonraki FMK Tour organizasyonun da buluşmak üzere saat 16:30 - 17:00 civarında veda ediyoruz. 

Önemli not:
- Doğa yürüyüşü yapacağız. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
- Yürüyüş zorluk derecesi ortadır. Bu gezi kesinlikle yürümekte zorluk çekenler için uygun değildir.
- Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar, t-shirt, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk)
- Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz)
- Yanınızda yürüyüş batonu getirebilirsiniz. Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun. Boğazlı yürüyüş botu ya da rahat kaydırmaz spor ayakkabı iyi olur. Boğazlı ayakkabı ayak burkulmalarını önlemeye yardımcı olur.
- Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı)
- Yanınızda yedek t-shirt vb kıyafet alabilirsiniz.
- Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler, çerez, kuru meyve alabilirsiniz. Öğle yemeği doğada piknik şeklinde olacaktır, odun ateşinde çay ve sucuk pişireceğiz. Sucuk Et ve Balık Kurumunun ürünüdür. Sucuk yemeyenler için maalesef alternatif bulunduramayacağız. Sucuk yemeyenler kendi yanlarında atıştırmalıklarını getirebilirler.
- Varsa ilaçlarınız, güneş kremi, nemlendirici.

Gezilerimizden haberdar olmak sayfamızı takip etmeyi unutmayın: https://www.facebook.com/ senanlatistanbul/

 

Belgrad Ormanı - Bentler Tabiat Parkı Yürüyüşü - Trekking

Tur Ücreti: Kişi başı 220 TL'dir.
Fiyata dahil olanlar:
- Programda belirtilen gezi ve ziyaretler,
- FMK Tour rehberlik hizmeti,
- Doğada mola sırasında çay servisi ve sucuk ekmek

Fiyata dahil olmayanlar:
- Yol ve ulaşım ücretleri.

 

- Rezervasyon hakkında bilgi ve yardım almak için bizi arayabilirsiniz.
FMK Turizm ofisi: 0531 552 38 42

- Gezimize katılmak için arayarak veya whatsapp'tan isimlerinizi yazdırmanız yeterlidir.

- Ödemenizi tur gününde nakit olarak yapabilirsiniz. Bu gezi için sizden herhangi bir ön ödeme talep edilmemektedir.

- Eğer ki isiminizi yazdırmış olduğunuz halde katılamayacak olursanız, lütfen bizi arayarak bilgilendiriniz.

- Bilgi almak için info@senanlatistanbul.com adresine mail de gönderebilirsiniz.

 

kiralık karavan
Sen Anlat İstanbul
FMK Turizm

Aksaray Caddesi no:14 Nami Bey iş hanı Kat:4 Daire:15 Laleli - Istanbul

Gsm: +90 531 552 38 42


info@senanlatistanbul.com

Sen Anlat İstanbul
, FEMEKA Turizme bağlı, A7323 üye numarasıyla TURSAB üyesidir.