• Fotoğraflar
 • Tur Programı
 • Fiyat Ayrıntıları
 • Ödeme ve Kayıt

Gaziantep Hatay Gezisi - 2 gece 3 gün


THY uçağı ile gidiş dönüş dahil!
Fotoğraflara tıklayarak büyütebilirsiniz!

Gaziantep Hatay Turları Gaziantep Hatay Turları Gaziantep Hatay Turları Gaziantep Hatay Turları Gaziantep Hatay Turları Gaziantep Hatay Turları Gaziantep Hatay Turları Gaziantep Hatay Turları Gaziantep Hatay Turları Gaziantep Hatay Turları Gaziantep Hatay Turları Gaziantep Hatay Turları Gaziantep Hatay Turları Gaziantep Hatay Turları Gaziantep Hatay Turları Gaziantep Hatay Turları Gaziantep Hatay Turları Gaziantep Hatay Turları Gaziantep Hatay Turları Gaziantep Hatay Turları Gaziantep Hatay Turları Gaziantep Hatay Turları Gaziantep Hatay Turları Gaziantep Hatay Turları Gaziantep Hatay Turları Gaziantep Hatay Turları Gaziantep Hatay Turları Gaziantep Hatay Turları

Gaziantep Hatay Kültür ve Lezzet Gezisi
2 gece konaklamalı 3 günlük Tur

Tur Tarihleri:
+ 2 gece - 3 gün Türk Hava Yolları ile*
Tüm çevre gezileri dahildir! Ekstra tur yok! Ekstra ödeme yok!
***Tüm kartlara 3 - 6 taksit imkanı***

Tarih, doğa, mimari, yemek ve dinler... Bir yandan fıstığın ve Zeugma Antik Kentinin vatanı ve güneydoğunun en eski kültür merkezlerinden olan, modernleşme sürecinde geleneksel ortamını, mutfak kültürünü, mimarisini, çarşılarını, tarihi yapılarını bozulmadan günümüze ulaştırabilmiş ve UNESCO tarafından Gastronomi şehri ilan edilen Gaziantep... Diğer yandan; yemek kültürü, tarihi, doğası ve kültürü ile tam bir medeniyet şehri olan ve tarih boyunca 3 semavi din içinde kıymetli olan Hatay... Cuma sabah 10:00 uçağıyla gidiyoruz ve pazar 22:00 uçağıyla dönüyoruz. Böylelikle bölgede dolu dolu 3 gün geçirmiş olacağız.

Tur programı
1.Gün:
Saat 10:00'da Atatürk Havalimanından kalkacak uçağımız için en geç saat 8:30'da havalimanında bulunup saat 10:00 hareket THY İstanbul-Hatay uçağına biniyoruz. Hatay havalimanında bizi karşılayan rehberimiz ile aracımıza binerek şehir merkezine hareket ediyoruz ve gezimiz başlıyor. Mozaikleri ve heykelleriyle Antakya müzesi, Papa hristiyanlar için hac yeri olarak ilan ettiği St Pierre Kilisesi, Tarihi Uzun Çarşı gezeceğimiz yerler arasında. Öğle yemeğimizde çarşıdaki kasapların hazırladığı Antakyaya özgü tepsi kebabı ve kağıt kebabı var. Tabi ki yemekten sonra Hatay mutfağının vazgeçilmezi künefe... Öğle molasından sonra Samandağ ilçesine Titus Tüneli, Beşikli Mağaraları ve Hz Hızır Makamını ziyaret etmek üzere hareket ediyoruz. Akşam üzeri otelimize yerleşiyoruz. Yemeğimizi otelimizde alıp ertesi güne enerji depolamak için odalarımıza çekiliyoruz.

2.Gün:
Sabah erken kalkıp otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Gaziantep'e gitmek üzere yola koyuluyoruz. Yolda Yesemek'e uğruyoruz, Yesemek Açık Hava Heykel Atölyesini ziyaret ediyoruz. Burası 3500 yıl önce Hititlerin bölgedeki taş ocağı çevresinde kurulmuş heykel yontma atölyesidir, ve 8. yüzyılda terkedilmiş ve yarım heykeller toprağa gömülmüştür. Ziyaret sonrası Birecik baraj gölünün suları altında kalmaktan kurtarma kazılarıyla çıkarılan ve Çingene Kızı mozaiğiyle ünülü Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesini geziyoruz. Öğle yemeği molası için Küşleme ve Beyran yemek için meşhur restauranta gidiyoruz. Ardından 'siyah gül' denince aklımıza ilk gelen ve yakın zamanda Fırat Nehri üzerinde kurulan Birecik Barajı’nın suları altında kalan Halfeti’ye varıyoruz. Teknemize binerek Baraj Gölü üzerinde yapacağımız gezi sırasında Rum Kale ve sular altında kalan minaresiyle meşhur olmuş Savaşan Köyü’nü görüyoruz. Ve Gaziantep merkezde bulunan otelimize doğru yola koyuluyoruz. Akşam yemeğimizi Antep mutfağının seçkin yemeklerinden oluşan menüyle otelimizde alıyoruz.

3.Gün:
Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe şeklinde alıyoruz. Ardından otelimizden ayrılarak önce Gaziantep arkeoloji müzesini geziyoruz, sivil mimari örnekleri ve geleneksel konaklarıyla meşhur Bey mahallesi, Hamam müzesi ve Gaziantep'in meşhur mutfak müzesi, Zeytin han, Tütüncü Han, Tarihi Bakırcılar çarşısı, Almacı çarşısı, Yeraltı mağaraları ile meşhur Savaş müzesi, Gaziantep'e özgü yeraltı dehlizleri olan Kastelleri geziyoruz. Programımızda türünün tek örneği olan ve Şemsiye kubbesiyle meşhur Şeyh Fettullah camisini de geziyoruz. Dinlenmek için Tahmis kahvesine uğruyor ve çarşılarda İstanbul'a dönmeden önce alışverişimizi yapıyoruz. En son havaalanına gitmeden önce Antep mutfağının tatmadığımız lezzetlerini keşfetmek için Gaziantep Mutfak Sanatları Merkezine. Yemek sonrası saat 22:00'daki uçağımıza binip İstanbula Sabiha Gökçen'e uçmak üzere havalimanına hareket ediyoruz. İstanbul'da Sabiha Gökçende bizi Avrupa yakasına kadar çeşitli güzergahlara kadar götürmek üzere servis aracımız bekleyecektir. Burada herkesle başka bir Sen Anlat İstanbul - FMK Tour organizasyonunda buluşmak üzere veda ediyoruz.

Gidiş uçağımız Atatürk havalimanında, dönüş uçağımız Sabiha Gökçen havalimanınadır. Dönüşte havalimanında dönüş servis güzergahımız Kadıköy evlendirme dairesi, Mecidiyeköy Finansbank ve İncirli Ömür plaza olacaktır.

Önemli Not: Rehberimiz gezinin rahatlığı ve yolcularımız güvenliği için programda içeriğini gerçekleştirmek üzere gerekli değişiklikleri yapmaya yetkilidir.


Tüm çevre gezileri dahildir! Ekstra tur yok! Ekstra ödeme yok!

*İstanbul dışından bu geziye katılmak isteyip de uçak biletsiz paket almak isteyenler uçak bileti hariç ücreti fiyat sekmesinde mevcuttur.

Gezilerimizi ve paylaşımlarımızı takip etmek için instagram sayfamız:
https://www.instagram.com/senanlatistanbul/


Tur Ücreti:
- Çift kişilik odada kişi başı:
+ 1190 TL
- Tek kişilik oda farkı 150 TL'dir.
- İstanbul dışından gezimize katılmak isteyip de uçak bileti hariç tur paketi isteyenlere kişi başı 400 TL uçaksız paket indirimi yapılır.**
*** Tüm kartlara 3 - 6 taksit imkanı***

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları ile İSTANBUL-HATAY ve Anadolu Jet Hava Yolları ile GAZİANTEP-İSTANBUL uçak biletleri dahildir.
 • Grubumuza özel lüks otobüs ile tüm ara ulaşımlar ve geziler.
 • 1 gece 4* Hatay Grand Boğaziçi Hotel ve 1 gece 4* Plaza Hotel Gaziantep Yarım Pansiyon Konaklama.
 • 2 Sabah Kahvaltısı ve 2 Akşam Yemeği
 • Tüm çevre gezileri dahildir! Ekstra tur yok! Ekstra ödeme yok!
 • Halfeti Tekne Gezisi.
 • 3 tam gün Kültür ve Turizm Bakanlığından kokartlı profesyonel FMK Tour rehberlik hizmetleri.
 • Dönüş uçağı sonrası Sabiha Gökçen havalımanından güzergah üzerinde servis aracı (Kadıköy, Mecidiyeköy ve İncirli)
 • 1618 sayılı acentalar konunu gereğince "zorunlu seyahat mali sorumluluk sigortası".
 • KDV dahildir.

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

 • Belirtilenlerin dışında kalan herşey.
 • İlk gün kahvaltı uçakta verilir dahildir, Öğlen yemekleri ve son gün akşam yemeği.
 • Akşam yemeklerinde alınan içecekler.
 • Müze giriş ücretleri. Müzelerde Müze kart geçerlidir. Müze girişlerinden satın alabilirsiniz.
 • Şahsi harcamalar.
 • Bahşişler.

Bizim gezilerimizde araç içinde "rehberlik, şoför ücreti, yol, köprü, otopark" vb sebep gösterilerek herhangi bir ücret kesinlikle talep edilmez. Piyasada daha düşük ücretle turlar bulunabilir. Lütfen ücrete nelerin dahil olduğunu mutlaka karşılaştırınız!

** Uçak bileti hariç paketi satın alanlar ile saat 11:40 gibi Hatay havalimanında veya 12:30 gibi Hatay Müzesinde buluşuyoruz. Hizmetimiz bu şekilde buluşarak başlar ve Gaziantepte dönüş için havalimanına gidiş saatinde sona erer.

 

 

Rezervasyon hakkında bilgi ve yardım almak için bizi arayabilirsiniz.
FMK Turizm ofisi: 0531 552 38 42 veya 0212 632 11 44

Gezimize katılmak isterseniz, kesin kaydınızı almamız için toplam tur ücretini rezervasyon esnasında ödemeniz gerekmektedir.

*** Tüm kartlara 3 - 6 taksit imkanı***

Kaydınızı ve ödemenizi yapmanız için sizi www.senanlatistanbul.net sitesine yönlendireceğiz. İster Havale/EFT ile, isterseniz de kredi kartınız ile tek çekim veya tüm kartlara taksit imkanından faydalanarak ödemenizi yapabilirsiniz ve kayıt formunu doldurabilirsiniz.

Havale/EFT için:
Hesap Sahibi:
Kybele Taşımacılık İnş. Tur. San. ve Tic. Ltd. Şti.
Denizbank Kocamustafapaşa şubesi
IBAN: TR78 0013 4000 0060 2385 6000 01

Havale veya EFT ile ödemenizi yaparsanız, işlem sonrası bize info@senanlatistanbul.com adresine mail göndererek veya 0531 552 38 42 no'lu telefona mesaj göndererek: isim, soyisim, TC kimlik no, Doğum tarihi, telefon numarası, kişi sayısı, katılmak istediğiniz tur ve tarihi, ve ödeme bilgisini bildirebilirsiniz.

 • Rezervasyon için tur bedelinin tamamının ödenmiş olması gerekmektedir.
 • Gezimiz kesin kalkışlıdır. Katılımcı sayısını azlığı sebep gösterilerek iptal edilmez.
 • Turun başlangıç tarihinden 20 gün öncesine kadar yapılan iptallerde, uçak bileti ücretleri düşülerek geri kalan ücret iade edilir.
 • Turun başlangıç tarihinden 20 günden az kaldığı andan itibaren yapılan iptallerde iade yapılmamaktadır.
 • Rehberimiz gerekli görüldüğü durumlarda tur içeriğini eksiltmeyecek şekilde, grubumuzun rahatı ve güvenliği için programda gerekli değişiklikleri yapmaya yetkili tek kişidir.
 • Araçta kesinlikle yer numarası sözü verilmez, herkes geliş sırasına göre oturabilir.
 • 1618 sayılı seyahat acentaları kanununa göre "zorunlu seyahat acentası mali sorumluluk sigortası" yapılır. Bu bir seyahat sağlık sigortası değildir. Ayrıca sağlık sigortası yaptırmanız size kalmıştır ve tavsiye edilir.
 • Dönüş uçuşu sonrası havalimanından dönüş transferi belirtilen güzergah üzeri yapılır. Güzergah değişikliği maalesef yapamıyoruz.
 • Bu tura kayıt yaptıran herkes bu koşulları kabul etmiş sayılır.

 

 

kiralık karavan
Sen Anlat İstanbul
FMK Turizm

Aksaray Caddesi no:14 Nami Bey iş hanı Kat:4 Daire:15 Laleli - Istanbul

Gsm: +90 531 552 38 42


info@senanlatistanbul.com

Sen Anlat İstanbul
, FEMEKA Turizme bağlı, A7323 üye numarasıyla TURSAB üyesidir.